Ведуча BBC намагалася накласти на себе руки через стрес, пов’язаний із зарплатнею
Ведуча BBC намагалася накласти на себе руки через стрес, пов’язаний із зарплатнею
Як пише The Guardian, одна з ведучих BBC, ім’я якої не розголошується, намагалася вчинити самогубство через постійний стрес з PSC та великі рахунки за несплачені податки. Для парламентського запиту на розслідування надали свідчення інші працівники компанії. На них також тиснули через створення таких підприємств.
Голова парламентського комітету з питань цифрових технологій, медіа та спорту Деміан Коллінз (Damian Collins) сказав, що BBC впала «набагато нижче стандартів» у поводженні з персоналом, і заявив, що він буде вимагати пояснень від генерального директора компанії Тоні Холла (Tony Hall).
BBC оголосила про те, що ініціює процес з врегулювання суперечок та перегляне можливість сплатити частину рахунків працівників з PSC, які в деяких випадках досягли шестизначних сум.
В одному зі свідчень, які зібрав комітет з питань цифрових технологій, медіа та спорту, ведуча розповіла про те, що її контракт не передбачав відпустку чи лікарняний. Оскільки вона працювала як підприємство з особистих послуг, її контракт також міг бути розірваний у будь-який момент. Вона розповіла й про спробу самогубства через постійний стрес, пов’язаний із зарплатнею. В іншому свідченні йшлося про те, що працівницю змусили перейти на контракт з PSC після того, як вона повернулась до роботи після відпустки у зв'язку з вагітністю. Інший ведучий розповів, що відчуває постійний страх залишитися на вулиці через хаос із виплатою зарплатні. У більшості свідчень працівники вказали на тривожність, стрес, виснаження та серйозні фізичні й психічні захворювання через таку форму працевлаштування на BBC.
Голова комітету Деміан Коллінз назвав зібрані свідчення «дуже тривожними». Комітет має намір зібрати та заслухати більше свідчень у цій справі.
Нагадаємо, в минулому році компанія BBC була змушена розкрити дані про свїх працівників, які отримали понад 150 000 фунтів стерлінгів за останній фінансовий рік. BBC оприлюднила список з 96 людей і лише третина з них були жінками.
Генеральний директор BBC Тоні Холл (Tony Hall) отримав листа від 40 провідних журналісток та ведучих компанії, які висловили своє незадоволення розривом у оплаті праці. Він пообіцяв, що компанія зможе виправити ситуацію до 2020 року.
Нещодавно BBC запропонувала встановити ліміт у £320 000 на зарплатні для ведучих. Про плани щодо запровадження ліміту було оголошено невдовзі після того, як члени британського парламенту зажадали розпитати генерального директора BBC Тоні Холла (Tony Hall) про культуру оплати праці в компанії.