«Інтер» піарить церкву на обміні полоненими

«Інтер» піарить церкву на обміні полоненими

14:30,
15 Січня 2018
3103

«Інтер» піарить церкву на обміні полоненими

14:30,
15 Січня 2018
3103
«Інтер» піарить церкву на обміні полоненими
«Інтер» піарить церкву на обміні полоненими
На «Інтері» повідомили, що Українська православна церква Московського патріархату передала обмінні списки «обом» сторонам конфлікту й обіцяла продовжувати переговори.

Українська православна церква Московського патріархату уже піарилася на звільненні полонених на «Інтері» 27 грудня. Але, як виявилося, це ще був не піар у порівнянні із трихвилинним сюжетом 4 січня, коли про УПЦ говорили як про сторону переговорів, автора списків та взагалі відповідальною за обмін полоненими.

Починається матеріал із одразу двох контраверсійних заяв ведучої Катерини Лисенко: «Новые списки обеим сторонам конфликта для следующего обмена пленными передала Украинская православная церковь. Об этом сообщил Блаженнейший митрополит Онуфрий на встрече с матерями и женами бывших заложников».По-перше, після оголошення про «матерів та дружин» слово одразу отримує батько одного зі звільнених полонених, - це дивно. По-друге, чому немає інформації, що це за списки такі, що про них думають профільні відомства, як, узагалі, церква передала їх терористам?! За традицією «Інтера», цього в сюжеті так і не пояснюють.

Сам матеріал розпочинається із двох історій від родичів полонених, що діляться враженнями про звільнення рідних. А далі починається: «...и не устают выражать благодарность всем причастным. Особые слова для блаженнейшего митрополита Онуфрия», - розповідає кореспондентка Ліна Зеленська.

Першою дякує дружина одного зі звільнених заручників: «Хочеться також дуже подякувати від усього серця, від усієї душі за звільнення хлопців. За те,щовизробилидужевелику роботу. За те,що вони мають зараз повну свободу, за те,щомоїдітиможутьобійнятибатька».

Потім УПЦ хвалить сам митрополит Онуфрій: «...У цьому процесі, який відбувся, наша українська православна церква приймала саме такий конкретний, конкретну участь...»

І знову дружина, цього разу ще не звільненого полоненого: «...Наразі ми дуже велику надію покладаємо на православну церкву».

І кореспондентка: «Митрополит Онуфрий заверил, что украинская православная церковь не остановится и продолжит переговоры до тех пор, пока не будут освобождены все военнопленные». Ні, серйозно, з ким і як УПЦ веде переговори? Невже з «ЛНР» та «ДНР»?

І завершує цю телеслужбу митрополит: «Ми клопотати будемо, молиться і просити Бога і людей, поки всіх своїх полонених ми не заберемо до себе додому. Я прошу вас, щоби ви давали нам такі списки, хто там залишився». Це перша й остання згадка «списків», які вже передали «обом сторонам».

Загалом, цілком ймовірно, що УПЦ зробила внесок у повернення полонених. Але випускати про це сюжет із заявами про «дітиможутьобійнятибатька»і ще трьома іншими подібними коментарями? З іншого боку, й це можна було б виправдати, якби в матеріалі була конструктивна інформація: історії ще не звільнених полонених, думки офіційних служб, пояснення того, які реальні дії і з ким здійснює церква. Але, замість цього всього, глядачу подали брутальний піар, у якому не згадується внесок у повернення полонених жодних інших структур, крім УПЦ. Аналогічний сюжет, до речі, вийшов і на «Україні», щоправда, із лише одним коментарем Онуфрія, де він не згадує про «переговори», але теж каже, що УПЦ подала «нові списки, ну з своїми пропозиціями». 

До речі, а хіба 21 листопада Віктор Медведчук не заявляв в ефірі каналу «Україна», що числа обміну «как и ранее, так и сейчас, они утверждаются мною только у президента Украины. И в переговорном процессе больше никто не задействован»?

Детальніше про це та те, як Сергій Рудик привіз сільським лікарям державні велосипеди, а Сергій Каплін запропонував увести в Україні декларування статків чиновників, читайте в публікації «Ляшко піарився на Іво Бобулі. Моніторинг теленовин за 1–6 січня 2018 року».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду