На «Інтері» Юрію Березі порадили звикати до побоїв

На «Інтері» Юрію Березі порадили звикати до побоїв

14:28,
23 Жовтня 2017
2610

На «Інтері» Юрію Березі порадили звикати до побоїв

14:28,
23 Жовтня 2017
2610
На «Інтері» Юрію Березі порадили звикати до побоїв
На «Інтері» Юрію Березі порадили звикати до побоїв
«Столкновения между болельщиками - дело обычное, и писать заявления в полицию никто никогда не бежал», — цитує вболівальників кореспондентка.

Аби зрозуміти, наскільки телеканал «Інтер» не любить «Народний фронт», достатньо того, що стараннями виключно цього ЗМІ партія Арсенія Яценюка була найбільш критикованою політичною силою в новинах протягом останніх півроку згідно з моніторингами ГО «Детектор медіа». І все ж, коли депутата Юрія Березу побили на стадіоні у Дніпрі, «Подробности» не стали робити із цього чорний піар і збалансовано та адекватно передали позиції усіх сторін конфлікту. Жартуємо. «Інтер» захищав нападників та передав їх коментарі із порадами депутату звикати до побоїв.

12 жовтня ведуча Наталія Бєлишева заявила: «Нардеп от "Народного фронта" Юрий Береза в центре скандала. Накануне в Днепре во время матча второй лиги Чемпионата Украины по футболу подрались фанаты. Несколько ударов в лицо получил и президент клуба "Днепр-1", он же нардеп Юрий Береза. После чего написал заявление в полицию и пошел снимать побои. Болельщики назвали это банальным пиаром».

Одразу звернемо увагу на суть новини «Інтера»: вона не в тому, що людину, народного депутата, побили під час публічного спортивного заходу, а в тому, що член «Народного фронту» у «центрі скандалу». Більше того, у підводку винесли не його думку, а думку нападників, які вважають звернення постраждалого у поліцію піаром. Сюрреалізм, як він є.

Кореспондентка Олена Мендалюк описує бійку на стадіоні так: «Фанаты "Днепра" решили разобраться с теми, кто пришел поддержать другой клуб "Днепр-1". Группа людей избивает двоих парней. В толпе можно узнать и народного депутата от "Народного фронта" Юрия Березу. Он наносит удары из-за спин товарищей. А потом вообще покидает трибуну под громкие крики болельщиков».

По-перше, у сюжеті немає чітких кадрів того, як нардеп когось б’є. По-друге, що не так із покиданням трибуни? Що в цьому незвичного, аби скандалізувати подію словом «вообще»?

Як не дивно, але далі в сюжеті слідують коментарі поліції та Юрія Берези. От тільки коментар правоохоронців абсолютно пустий вони заявляють, що нардеп приходив знімати побої. Сам Береза у телефонному коментарі обіцяє подзвонити «Подробностям» пізніше, адже він у лікаря. Його синхрону, щоправда, у сюжеті так і немає, чому незрозуміло.

Зате, замість коментарів постраждалого, у сюжеті три поспіль, без перебільшення, феєричні коментарі вболівальників.

Перший переказує кореспондентка: «Фанаты "Днепра" заявления нардепа об избиении называют обычным пиаром. Говорят, столкновения между болельщиками дело обычное, и писать заявления в полицию никто никогда не бежал».Себто, «Інтер» передає по загальнонаціональну телебаченню незбалансовану позицію про те, що якщо вас побили на стадіоні, це нормально. І якщо ви підете в поліцію це прояв слабкості та «піару».

Далі коментують вболівальники «Дніпра». Перший із них заявляє: «Цель просто у ребят забрать барабан. Вот и все. Это простое куражество, определенно, и никто даже не собирался никого бить. Заказные сайты и журналисты, которые пишут, что ногами раскидывали детей, подростков, женщин? Как-то тематика прикрытия детьми мы уже читали».Можливо, й не збиралися, але били, тож це не аргумент. Що ж до «замовних журналістів», то вони не вигадували про «розкидання дітей», а процитували позицію Юрія Берези із його Facebook: «На матч приїхало 700 школярів з сіл області[...]Уявіть ситуацію, коли купа покидьків, розмітаючи на своєму шляху малечу, буцаючи їх ногами, вломилася в сектор, де знаходились вболівальники СК «Дніпро-1».

Цю фразу політика, до речі, раніше піддавала сумніву й сама кореспондентка, от тільки в досить дивний спосіб: «...дескать, на стадионе было 700 школьников, хотя парни на видео на учеников совсем не похожи». Незрозуміло, чому «Інтер» шукав школярів серед учасників бійки на відео. Також незрозуміла заява про «прикриттям неповнолітніми» - а що політик, власне, прикриває? Це ж на його сектор прийшли «просто забрать барабан».

Але найкращий коментар озвучує вболівальник «Дніпра» титрований як «Шурин»: «И если он создал свой клуб, создал своих псевдофанатиков, которые за деньги приходят поддерживать свой любимый клуб, что уже смешно априори, то пусть добр, привыкает. Если он не ожидал, думал, что ему конфеты принесут на сектор, или что?»

Ці слова нічим не доведені, але серйозні побоювання викликає інше. «Інтер» озвучує в новинах коментар вболівальника, де той просить людину звикати до побиттів на стадіоні. По-перше, як це поєднується із попередніми заявами про «никто даже не собирался никого бить», по-друге, як це поєднується із законом? Чому журналісти транслюють залякування від одних вболівальників на адресу інших і, імовірно, роздмухують масштабніші протистояння? До речі, а де коментарі «Дніпро-1»?

Завершується сюжет бекграундом: «В конце сентября в СМИ появилась информация депутат избил жителя Кривого Рога до полусмерти. Медики тогда диагностировали перелом четырех позвонков. Причиной такой жестокости якобы стала попытка мужчины поджечь дом Березы». На момент сюжету спростуванню інформації про причетність нардепа до побиття виповнилося 16 днів.

Найкраще всю непрофесійність «Подробностей» ілюструє уявний експеримент - уявіть, що на стадіоні побили не Юрія Березу, а депутата від «Опозиційного блоку». Чи розповідав би тоді «Інтер», як політику варто до цього звикати й не ходити піаритися в поліцію? Чи проігнорував би думку правоохоронців про пошуки та ймовірне покарання винуватців? Чи передав би коментар про «купленість вболівальників» і «прикриття дітьми»? Звісно, ні. Якщо не вірите, згадайте, як члени колони Олександра Вілкула, за версією «Інтера», 9 травня побилися із ветеранами АТО фашистами.

Детальніше про це та те, як «Україна» укріплює гендерні стереотипи, намагаючись їх зруйнувати, а «Інтер» розповідає про провокації, яких не було, читайте в матеріалі Тиждень у ПАРЄ: «Інтер» вірний «Опоблоку», а «Україна» — Ляшку та заводам. Моніторинг теленовин за 9–15 жовтня 2017 року

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Скрін-шот Інтера
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду