На «1+1» показали «блатні» новини про СБУ

На «1+1» показали «блатні» новини про СБУ

11:17,
27 Березня 2017
4122

На «1+1» показали «блатні» новини про СБУ

11:17,
27 Березня 2017
4122
На «1+1» показали «блатні» новини про СБУ
На «1+1» показали «блатні» новини про СБУ
Матюкливі вірші, «пришиті» справи і «кошмарення» бізнесу у новинах «ТСН».

13 березня у «ТСН» вийшов сюжет про ймовірний тиск СБУ на суди та бізнесменів. «Одних кришує, інших гнобить, - каже ведуча Наталія Мосійчук. - Службу безпеки України стали частіше обвинувачувати в протиправних діях». От тільки висновок про «частіше» не посилається на жодну статистику, а інформаційним приводом для «1+1» стало те, що «декілька осіб одночасно поскаржилися Ользі Василевській на тиск з боку СБУ»

Далі кореспондентка Ольга Василевська у трьох з половиною хвилинах змішує ще більше блатного сленгу, звинувачення СБУ у «покриванні» сепаратистів, тиску на бізнес та суддів. Усе це з іменами та відеорядом, але без жодних доказів чи коментарів з боку самої СБУ.

«Квітучий ресторан чи квітучий сепаратизм? Прямо в центрі столиці навпроти Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю відкрився елітний ресторан. Прямі інвестиції з “ЛНР”. Служба безпеки України активно бореться із сепаратизмом, але не помічає цього райського куточка просто у центрі столиці. Побудовано його на гроші депутатки так званої ЛНР Зінаїди Найдьон. Володіє рестораном невістка сепаратистки Ганна, вона із дітьми мешкає ось тут...», - розповідають у «ТСН» та демонструють будинок, де живе невістка депутатки ЛНР та її діти. Про захист особистих даних (а можливо й безпеки) хоча б дітей журналісти, очевидно, не переймаються. Наступний сепаратист в сюжеті – так званий міністр вугільної промисловості «ДНР» Едуард Голенко, за словами телеканалу, коли він відвідує свою доньку в Києві, його супроводжують представники СБУ, гарантуючи безпеку. Звідки у журналістів така інформація, незрозуміло.

«СБУ вперто не помічає квітів сепаратизму у столиці. А тим, хто від сепаратизму втік, жити не дає», - заявляють у «ТСН» і демонструють в ефірі вірш одного з підприємців, на якого буцімто тисне СБУ:

«В глухое логово укропов,

Сорвавшись с рыси на галоп,

Вломилась банда долбо#бов

С самосознанием амеб.

В стране кровавое ненастье,

В их мыслях обыск удалой»

Журналісти, у кращих традиціях Михайла Круга, заявляють, що «Служба безпеки шиє йому фінансування сепаратизму з однією метою - взяти під контроль його бізнес. Під час обшуку йому натякнули на це. Не беспокойтесь, вы будете работать так, как и работали, единственное, у вас поменяется руководство. Я думаю, их просто интересует покошмарить бизнес», - розповідає бізнесмен.

Наступна жертва СБУ - судді. «Ко мне подходил сотрудник отдела К СБУ. Просил помочь с решением вопроса. Я сделала все, чтобы у меня этого вопроса не было», - розповідає суддя господарського суду Києва Алла Пригунова. Після цього вона перераховує суди, які «в СБУ обрали, щоб вирішувати будь-що» і працівників спецслужби, яких особисто бачила в суді. Валерій Князьков, голова господарського суду Києва, цю інформацію заперечує, хоча й каже, що працівники інколи приходять «в гості, на чай, можливо, приходять інколи з деяких службових питань».

Одним із таких працівників, за словами Алли Пригунової, є Артур Гірчак. «Той самий, який затримував на хабарі колегу Пригунової, Любомира Головатюка», - заявляють журналісти. Кореспондентка телефонує співробітнику, але той обіцяє подзвонити пізніше.

Журналісти заявляють, що писали і в СБУ, з показаних на екрані документів ипливає, що зробили вони це за три дні до виходу сюжету в ефір. Але їм ще не відповіли, то ж коментарів служби в сюжеті немає.

Таким чином в матеріалі «1+1» представлена лише одна сторона конфлікту і, більше того, сторона сумнівна. «Наші Гроші» писали, що Алла Пригунова фігурує в розслідуванні ГПУ з приводу можливого хабарництва, а земельна ділянка її батька була арештована СБУ. То ж тиск на судів у «ТСН» доводять лише словами судді, що може мати особисті мотиви. Тиск на бізнес словами (і віршами) одного бізнесмена. А ігнорування сепаратизму одним стендапом на фоні ресторану. Усе це без документів, експертів, елементів власного розслідування. Зате з незвично великою кількістю жаргонізмів та блатного сленгу. Справжній шансон українською, про який колись розповідали в «ТСН».

Детальніше про це та те, як «Інтер» боровся з мовними квотами, а Петро Порошенко з революцією, читайте в публікації Блокадні війни як ширма для уряду. Моніторинг теленовин за 13–18 березня 2017 року

 

 

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду