Брюнетки проти білявок на телеканалі «Україна»

Брюнетки проти білявок на телеканалі «Україна»

16:16,
6 Лютого 2017
2242

Брюнетки проти білявок на телеканалі «Україна»

16:16,
6 Лютого 2017
2242
Брюнетки проти білявок на телеканалі «Україна»
Брюнетки проти білявок на телеканалі «Україна»
Журналісти «України», очевидно, перебуваючи у полоні гендерних стереотипів, підготували огляд щодо непристойної поведінки білявок за кермом.

«Блондинка за рулем», - констатує брюнетка Анна Панова у «Событиях» на телеканалі «Україна» 23 січня. На екрані з’являється відповідний титр. Констатує, тому що це речення за структурою начитки виражає завершену думку: «Блондинка за рулем. В Ивано-Франковске полиция остановила внедорожник, который мчался по встречной полосе. За рулем оказалась женщина...»

На тому, що за кермом була саме білявка, увагу акцентують ще декілька разів: «Это уже не первый случай, когда белокурые дамы пренебрегают правилами, да еще и ведут себя вызывающе», «по встречке на дорогом внедорожнике. За рулем - блондинка, которой правила дорожного движения не писаны». Далі - кадри, на яких жінка заявляє, що не п’яна, а також твердження правоохоронців, що вона їм погрожувала впливовими знайомими та двічі називала різні терміни вагітності. Здавалося б, посміялися (?) та й досить. Але канал «Україна» ні з того ні з сього перетворює цю подію на привід для тенденційного огляду: «За прошлый год немало белокурых автолюбительниц прославились непристойным поведением на дороге. Вот блондинка на лабутенах...»

Після цього журналісти подають одразу три історії з білявками, що непристойно поводили себе за кермом: крики, образи та жаргонізми в ефірі. Усі відео архівні, себто кожну з цих історій канал висвітлював. Сюжет наповнений зневажливої суб’єктивності, на кшталт «ругалась как сапожник». А про одне з відео журналістка Анна Гришіна навіть заявляє, що воно набрало «в Інтернеті» рекордну кількість переглядів. Мабуть, більше, ніж 2.8 млрд. у Gangnam Style на YouTube.

Незрозуміло, навіщо двом журналісткам укріплювати гендерні стереотипи про жінок за кермом і чому телеканал вирішив перетворити своїх журналістів на оглядачів смішних відео, але ми візьмемо на себе сміливість вказати на пару фактів. Минулого року в Україні відбулося 138 тисяч ДТП, на фоні яких три відео з білявками не мають вагомого статистичного значення. Згідно з інформацією Транспортного департаменту США, чоловіки пропорійно утричі частіше п’ють за кермом і утричі частіше потрапляють в аварії, ніж жінки. Щодо даних по Україні, таких же конкретних даних не вдалось знайти, однак в 2015 році «Укрінформ» публікував інфографіку, згідно із якою 65% ДТП скоюють чоловіки а 35% – жінки, при цьому у більшості випадків аварії з участю жінок не мають тяжких наслідків, тоді як чоловіки набагато частіше стикаються «лоб в лоб» або ж збивають пішоходів.

А якщо говорити про журналістику, то 2016 року Пулітцерівську премію за висвітлення місцевих новин отримала Кара Фітцпатрік, блондинка.

Детальніше про це та те, як можна піаритися на дітях, смітті і замахах на життя, читайте у публікації Новини про «ніби як» та «добавлю від себе». Моніторинг теленовин за 23–28 січня 2017 року

 

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду