Редакторка RT розкритикувала доповідь спецслужб США про російські кібератаки

Редакторка RT розкритикувала доповідь спецслужб США про російські кібератаки

12:30,
10 Січня 2017
2023

Редакторка RT розкритикувала доповідь спецслужб США про російські кібератаки

12:30,
10 Січня 2017
2023
Редакторка RT розкритикувала доповідь спецслужб США про російські кібератаки
Редакторка RT розкритикувала доповідь спецслужб США про російські кібератаки
Автори:
Значна частина доповіді, яку представили спецслужби США щодо причетності Росії до кібератак на Сполучені Штати, присвячена діяльності телеканалу Russia Today і агентства Sputnik.

У доповіді зокрема йдеться про те, що ці медіа тривалий час докладають зусиль, аби підірвати довіру американських телеглядачів до демократичних цінностей та процедур в США. Головна редакторка телеканалу RT Маргарита Симоньян прокоментувала доповідь, назвавши її «сумним коментарем про стан справ в американській розвідці та аналітичній спільноти».

«Єдині звинувачення на адресу  RT - що ми були критично налаштовані щодо Гілларі Клінтон, коли висвітлювали події, які стосувалися її. Ось в такому злочині нас підозрюють. Яке гучне схвалення журналістики і свободи слова», - написала вона в листі The Guardian.

У доповіді спецслужб наводяться коментарі, зроблені Симонян на початку листопада в російській газеті Комерсант. В одному з них вона сказала, що США самим бракує демократичності і «вони не мають морального права вчити інші частини світу».

«Коментарі Маргарити Симоньян навряд чи зможуть відкинути критику, оскільки у звіті йдеться про те, що RT "навмисно прагне приховати будь-які юридичні зв'язки з російським урядом"», - пише The Guardian. Видання також цитує Олексія Ковальова, який веде сайт про викриття російської пропаганди. На його думку, доповідь може посилити зв'язки між телеканалом та російським урядом. Згадка про RT у доповіді розвідки США, ймовірно буде розглядатися як величезний успіх її керівництвом, що також може призвести до збільшення фінансування, вважає пан Ковальов.

«Є багато законних підстав критикувати RT, але звіт виділяє телеканал з неправильних причин. Висвітлення протестів або інших подій є абсолютно законною діяльністю засобів масової інформації», - також зазначив він. Експерт припустив, що «розглядаючи репортерів RT в США в якості диверсантів і шпигунів», звіт дасть російській владі більше козирів, коли справа дійде до критичного висвітлення західними ЗМІ щодо Росії.

Маргарита Симоньян  також заперечила, що телеканал RT транслює пропаганду. «Судячи з усього, всі іноземні медіа-організації повинні слідувати затвердженому сценарію роботи, аби їх потім не звинувачували у втручанні. І не робіть помилки, ми не говоримо про нейтралітет. Єдиний прийнятний підхід був: "Підтримуйте Клінтон, атакуйте Трампа"», - також йдеться у її листі.

Водночас Маргарита Симонян відмовилася обговорювати, чому американські спецслужби відзначили важливість телеканалу для Кремля «в якості інструменту для поширення своїх повідомлень та реалізації  спрямованої кампанії з підриву віри в уряд США і розпалювання політичного протесту».

Нагадаємо, на початку січня спецслужби США завершили звіт про причетність Росії до хакерських атак. Спершу з ним ознайомився президент США Барак обама, згодом - обраний президент Дональд Трамп. Пізніше Національна розвідка США опублікувала частину звіту на своєму сайті. В документі зокрема йдеться про те, що підконтрольні Кремлю ЗМІ і мережа так званих «тролів» в інтернеті сприяли російської кампанії щодо впливу на вибори президента США.

The Guardian
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду