Автор скандального фільму про катастрофу МН17 розповів, навіщо створив його
Автор скандального фільму про катастрофу МН17 розповів, навіщо створив його
Про це повідомив автор фільму-розслідування авіакатастрофи Майк Рудін в інтерв'ю кореспонденту BBC Юрі Вендику.
«Ми захотіли зробити фільм, тому що багато хто в Росії і на Сході України, на територіях підконтрольним сепаратистам, сумніваються в офіційній версії, хоча офіційну версію вивчали багато місяців», - сказав Рудін.
Він запевнив, що команда, яка працювала над створенням фільму, «поставилася до справи зовсім не упереджено».
«Ми намагалися знайти свідчення, які доводили чи спростовували б ці версії», - уточнив автор фільму.
«Я думаю, деяким дуже важко повірити, що їхня сторона могла зробити щось настільки жахливе - збити цивільний літак, - звідси це безліч теорій змови. Люди просто не можуть повірити, їм простіше думати, що це зробив ворог... Навіть при тому, що це швидше за все була помилка, - збиралися збити український військовий літак. Все одно визнати її психологічно дуже важко», - говорить Рудін.
Майк Рудін також виклав короткий текстовий зміст фільму, де вказані основні версії трагедії та факти, які їх спростовують або доводять.
Журналісти, перевіривши майже всі можливі версії катастрофи, також дійшли до висновку, що літак дійсно був збитий із землі російським «БУКом» - що відповідає офіційній версії трагедії.
Як повідомляв Укрінформ, голландське розслідування раніше дійшло висновку, що літак був збитий ракетою «земля-повітря» з зенітно-ракетного комплексу «Бук» радянської конструкції. Група журналістів-розслідувачів Bellingcat вказала, що має докази того, що російські солдати і офіцери брали участь у запуску ракети або мають інформацію про те, хто його зробив.
Голова Ради з питань безпеки Нідерландів Тібе Йоустра в інтерв'ю голландським ЗМІ заявляв, що ракета, яку збили літак, була випущена з території, контрольованої бойовиками.
Пасажирський літак авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав аварії 17 липня 2014 року. Всі 298 чоловік, що знаходилися на його борту, загинули.
Раніше британська корпорація BBC анонсувала показ фільму, в якому будуть проаналізовані альтернативи офіційній версії катастрофи малайзійського Boeing-777, який був збитий над територією Донецької області 17 липня 2014 року. BBC спростувала публікації в ЗМІ, в яких йдеться про те, що фільм доводить вину України в катастрофі.