Наглядова рада ГО «Громадське телебачення» зробила заяву щодо конфлікту із Романом Скрипіним

Наглядова рада ГО «Громадське телебачення» зробила заяву щодо конфлікту із Романом Скрипіним

11:26,
19 Січня 2016
13878

Наглядова рада ГО «Громадське телебачення» зробила заяву щодо конфлікту із Романом Скрипіним

11:26,
19 Січня 2016
13878
Наглядова рада ГО «Громадське телебачення» зробила заяву щодо конфлікту із Романом Скрипіним
Наглядова рада ГО «Громадське телебачення» зробила заяву щодо конфлікту із Романом Скрипіним
Автори:
Наглядова рада ГО «Громадське телебачення» заявляє, що станом на 15 січня один з членів громадської організації Роман Скрипін не виконав вимог, які були висунуті йому Наглядовою радою і загальними зборами ГО «Громадське телебачення».

Про це йдеться у заяві, яку отримав MediaSapiens.

«Наглядова рада ГО «Громадське телебачення» постійно слідкує за тим, щоб hromadske.tv у своїй діяльності неухильно дотримувалося своїх цінностей та місії, а також визначених ухваленою Стратегією цілей. Виклики, які можуть підважити цінності чи місію чи перешкодити досягненню цілей, стають предметом особливої уваги Наглядової ради. Це звернення Наглядової ради має на меті запобігти нецільовому використанню ресурсів ГО “Громадське телебачення”, які були пожертвувані самими глядачами», - повідомляє Наглядова рада, до складу якої входять історик Ярослав Грицак, журналіст Олексій Шалайський, експерт Chatham House Орися Луцевич, директор Школи журналістики Києво-Могилянської академії Євген Федченко, засновник експертної компанії pro.mova Євген Глібовицький, філософ Михайло Мінаков, економіст, декан KMBS Олександр Саврук.

Наглядовою радою ГО «Громадське телебачення» під час виконання своїх обов’язків, передбачених статутом, було встановлено, що частина ресурсів ГО одноосібно контролюється одним членом організації - Романом Скрипіним, йдеться у заяві.

Далі у заяві названі ресурси, які наразі контролюються Романом Скрипіним: доменне ім’я hromadske.tv;  рахунок  PayPal, на який з 30.10.2013 р. надходили добровільні пожертви для ГО “Громадське телебачення”; кошти, отримані за використання контенту ГО “Громадське телебачення” на YouTube.

Наглядова рада розцінює такий стан речей як загрозу як для довіри глядачів і благочинців, так і для фінансової сталості ГО «Громадське телебачення». На виконання рекомендацій Наглядової Ради, загальні збори ГО «Громадське телебачення» висунули і письмово скерували Роману Скрипіну такі вимоги:

-передати права на доменне ім’я hromadske.tv ГО «Громадське телебачення» (виконання домовленостей із засновниками ГО «Громадське телебачення» ще із 2013 року);

-надати звіт про надходження та використання  коштів на рахунку PayPal за період з 30.10.2013 до поточного моменту, на який надходили благодійні внески для ГО  «Громадське телебачення» та, власне, передати ГО зазначені кошти (виконання волі благочинців). Аналогічну вимогу поставлено щодо всіх інших рахунків, відкритих Романом Скрипіним, на які здійснювались пожертви для ГО «Громадське телебачення»;

-надати звіт про надходження та використання коштів за використання контенту, права на який належать ГО «Громадське телебачення», на  YouTube з 21.10.2013 та повернути зазначені кошти (для виправлення ситуації щодо зловживання службовим становищем та компенсації завданої шкоди).

Строк виконання зазначених вимог сплив 15 січня 2016 року.

«Жодної з вимог Романом Скрипіним виконано не було. Натомість Роман Скрипін поширив анонс, з якого випливає можливість нецільового використання коштів доброчинців ГО “Громадське телебачення”. Фактично, за гроші, які належать ГО “Громадське телебачення” може бути профінансований проект, який не підзвітний ГО “Громадське телебачення” ні як його структурний підрозділ, ні як третя сторона, яка отримала право на використання бренду hromadske. Жодним з керівних органів ГО “Громадське телебачення” не ухвалювалося рішення про подібне делегування», - йдеться у заяві.

Наглядова рада ГО «Громадське телебачення» наголошує, що в своїх діях виходить з довготермінового інтересу глядачів. «Усвідомлюючи відповідальність як перед благочинцями, так і перед українським суспільством загалом, розуміючи вагу встановлення прикладу для інших громадських та суспільних медіа», Наглядова рада звертається до загальних зборів, Програмної ради,  Голови  ГО «Громадське телебачення» з пропозиціями:

-у випадку невиконання членом ГО «Громадське телебачення» Романом Скрипіним вимог керівних органів ГО «Громадське телебачення», задіяти правоохоронні органи як в Україні, так і в юрисдикціях країн, де були зареєстровані рахунки, зокрема PayPal та/або країн звідки здійснювались пожертви для запобігання порушення прав жертводавців;

-впродовж найближчих тижнів завершити формування органів правління ГО «Громадське телебачення» з незалежним від виконавчого директора фінансовим директором, неухильно дотримуватися принципу подвійного схвалення всіх значущих фінансових транзакцій;

-провести зовнішній незалежний управлінський та фінансовий аудит ГО «Громадське телебачення» з оприлюдненням критичних зауважень аудиторів;

-посилити контроль за використанням бренду hromadske, юридично переслідувати непогоджене використання бренду.

Від імені Наглядової рада ГО «Громадське телебачення» заяву підписала голова ради Євгенія Закревська.

Нагадаємо, 16 січня Громадська організація «Громадське телебачення», яка є творцем однойменного інтернет-телеканалу, заявила, що не має жодного стосунку до створення ініціатив «Громадське Київ» і «Громадське телебачення Херсон».

Напередодні, 15 січня, колишній голова ГО «Громадське телебачення» Роман Скрипін поширив на своїй сторінці у Facebook заяву про створення проекту «Громадське Київ», яке долучається «до сімейства громадських медіа Закарпаття, Львова, Луцька, Одеси, Запоріжжя, Дніпра, Харкова, Донбасу, Приазов’я, Кременчука, Черкас». Презентація проекту відбудеться в березні.

В травні 2015 року в громадській організації «Громадське телебачення» було обрано наглядову раду і нову програмну раду, а головою ГО було обрано Наталію Гуменюк замість Романа Скрипіна. У грудні 2015 року Наглядова рада Громадського обрала головою ради Євгенію Закревську, адвоката родин Небесної Сотні.11 січня 2016 року було обрано виконавчого директора організації, яким стала Катерина Горчинська.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду