Нацрада перевірятиме НТН на дотримання законодавства про декомунізацію

Нацрада перевірятиме НТН на дотримання законодавства про декомунізацію

17:19,
30 Грудня 2015
1786

Нацрада перевірятиме НТН на дотримання законодавства про декомунізацію

17:19,
30 Грудня 2015
1786
Нацрада перевірятиме НТН на дотримання законодавства про декомунізацію
Нацрада перевірятиме НТН на дотримання законодавства про декомунізацію
Автори:
30 грудня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову перевірку телеканалу НТН щодо дотримання законодавства про декомунізацію.

Перевірку призначено після скарги глядача Лозинського В.В. на трансляцію 12 грудня в ефірі каналу НТН документального серіалу «Легенди карного розшуку».

Моніторинг Нацради від 12 грудня зафіксував в ефірі НТН випуск цього документального циклу під назвою «Кровавая вольница», присвячений діяльності органів НКВС зі знищення учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті (ОУН-УПА), яких названо націоналістичним бандитським угрупуванням.

Нацрада вбачає в цьому ознаки порушення частини 2 статті 9 закону «Про телебачення і радіомовлення», яка забороняє мовникам розповсюджувати аудіовізуальні твори, у яких:

  • заперечується або виправдовується злочинний характер комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років в Україні, злочинний характер націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму,
  • створюється позитивний образ осіб, які обіймали керівні посади у комуністичній партії (посаду секретаря районного комітету і вище), вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік (крім випадків, пов'язаних з розвитком української науки та культури), працівників радянських органів державної безпеки,
  • виправдовується діяльність радянських органів державної безпеки, встановлення радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідування учасників боротьби за незалежність України у XX столітті.

Ці норми було додано до закону «Про телебачення і радіомовлення» після ухвалення закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Присутня на засіданні Нацради юрист каналу НТН зауважила, що документальний цикл створювався та вперше транслювався ще у 2012-2013 роках, до ухвалення закону про декомунізацію, тож на той момент відповідав законодавству. Вона також попросила контакти скаржника, щоб редакція могла йому відповісти й надати пояснення. Члени Нацради пообіцяли контакти надати, але разом з тим призначили перевірку НТН, щоб підтвердити або спростувати виявлені ознаки порушень законодавства.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду