Нацрада відклала питання про зміну складу київського мультиплексу «Ера продакшн»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Нацрада відклала питання про зміну складу київського мультиплексу «Ера продакшн»
Директором ТОВ «Ера продакшн» став Юрій Крушановський замість Євгена Матвєєва. До редакційної ради компанії увійшли: Ігор Лоташевський,Олег Пилипенко, Олена Федорова, Юрій Крушановський, Наталія Назаренко і Наталія Сиза.
Компанія «Ера продакшн» володіє ліцензією на багатоканальне мовлення (цифрове ефірне) на частоті 41 ТВК в місті Києві, а до складу цього локального мультиплексу за ліцензією входять чотири телеканали: «Ера»/«UA: Перший», К1, «Київ» і «Рада».
Де-факто «Ера продакшн» є провайдером локального мультиплексу, однак де-юре володіє ліцензією на багатоканальне мовлення, а не ліцензією провайдера (як «Зеонбуд»). Такими ж ліцензіями володіють ще два київських локальних мультиплекси – ТРК «Експрес-інформ» і «Гамма-консалтинг». Усі три компанії були учасниками цифрового експерименту 2006 року, який завершився у 2007 році та перейшов на постійні засади.
У квітні-травні 2016 року завершується строк дії ліцензій трьох компаній на багатоканальне мовлення, й невдовзі мають розпочатися їхні планові перевірки. За останні роки склад локальних мультиплексів змінився, і в них транслюються дещо інші канали, ніж зазначені в ліцензіях. Тому «Ера продакшн» подала до Нацради заяву про переоформлення ліцензії не лише щодо зміни керівних органів, а й щодо зміни логотипа, програмної концепції та збільшення кількості каналів до п’яти.
Однак Нацрада відклала розгляд питання щодо зміни логотипа і програмної концепції та планує повернутися до нього разом з питанням щодо результатів планової перевірки. Зауважимо, що якщо перевірка виявить порушення і компанія отримає санкцію, Нацрада може відмовити їй у продовженні строку дії ліцензії.
Поки що в Нацради немає рішення щодо подальшої долі трьох локальних мультиплексів. Як сказав MediaSapiens член Нацради Олег Черниш, у Нацради є уявлення про те, яким має бути розвиток локальних мультиплексів, але наразі недосконала нормативно-правова база. Він сподівається, що до того часу, як Нацрада розглядатиме питання про продовження ліцензій цих локальних мультиплексів, законодавство буде змінено.