Нацрада не каратиме за показ радянських фільмів з діячами з «чорного списку» Мінкульту

Нацрада не каратиме за показ радянських фільмів з діячами з «чорного списку» Мінкульту

10:54,
28 Грудня 2015
1874

Нацрада не каратиме за показ радянських фільмів з діячами з «чорного списку» Мінкульту

10:54,
28 Грудня 2015
1874
Нацрада не каратиме за показ радянських фільмів з діячами з «чорного списку» Мінкульту
Нацрада не каратиме за показ радянських фільмів з діячами з «чорного списку» Мінкульту
Автори:
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення під час моніторингу братиме до уваги наявність у телеканалів прокатних посвідчень на фільми за участі осіб, які створюють загрозу національній безпеці. При цьому прокатні посвідчення більшості радянських фільмів за участі таких осіб Державне агентство з питань кіно не відкликало.

Про це йдеться в роз’ясненнях на офіційному сайті Нацради.

У п’ятницю, 25 грудня, відбулася спільна нарада представників Нацради, Міністерства культури, Держкіно та індустрії, на якій обговорювалося питання виконання вимог закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України». Зокрема, учасники зустрічі розглядали питання показу фільмів радянської епохи на телебаченні.

Учасники зустрічі дійшли думки, що Нацрада, здійснюючи моніторинг телеканалів, братиме до уваги наявність державного посвідчення на право демонстрування фільмів. Дозволи на право демонстрування фільмів надає Держкіно, керуючись рішеннями своєї експертної комісії, яка аналізує фільми й серіали щодо їх відповідності вимогам законів України. Національна рада вживатиме відповідних заходів у тому разі, коли таких посвідчень у фільмів чи серіалів не буде. При цьому прокатні посвідчення більшості радянських фільмів Держкіно не відкликало.

Стосовно осіб, які становлять загрозу національній безпеці України, регулятор керуватиметься тільки офіційно отриманими від Міністерства культури України документами.

Таким чином, Нацрада вирішила не послуговуватися нормою закону «Про телебачення і радіомовлення» (абзац 10 частини 2 статті 6 – внесений законом щодо захисту інформаційного телерадіопростору України), яка прямо забороняє мовникам, незалежно від наявності прокатного посвідчення, трансляцію аудіовізуальних творів (фільмів, телепередач, крім інформаційних та інформаційно-аналітичних телепередач), одним із учасників яких є фігурант Перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

Цей перелік, відповідно до закону, оприлюднило Міністерство культури, до нього наразі входять 83 особи. З власних джерел у Нацраді MediaSapiens стало відомо, що цей перелік не підкріплений жодним нормативно-правовим актом Міністерства культури. Тому в Нацраді вважають, що не мають підстав ним користуватися. Власне, у своєму роз’ясненні Нацрада й зауважила, що керуватиметься тільки офіційно отриманими від Мінкульту документами.

Минулого тижня Нацрада нагадала мовникам і провайдерам про Перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці, тож фільми та телепрограми за участі них заборонені для показу. Це такі фільми, як «Іронія долі, або З легкою парою» (за участі Валентини Тализіної), «Д’Артаньян і три мушкетери» (за участі Олега Табакова та Михайла Боярського), «Кавказька полонянка» (за участі Наталії Варлей), «Гардемарини, вперед!» (за участі Дмитра Харатьяна).

Потім Держкіно роз’яснило, що включення зарубіжних митців Міністерством культури України до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, не означає автоматичної заборони показу фільмів, серіалів і програм за участі цих осіб. Для заборони мають бути скасовані прокатні посвідчення фільмів і серіалів.

Щоправда, прокатних посвідчень не існує для телепрограм. Тобто з роз’яснень Нацради й Держкіно виходить, що телепрограми взагалі ніяк не регулюватимуться на предмет показу осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

Нагадаємо, що торік, коли ще не було закону щодо захисту інформаційного телерадіопростору України й не було ніяких переліків осіб, які створюють загрозу національній безпеці, Нацрада оголосила попередження телеканалу «Інтер» за показ новорічного концерту, у якому з-поміж інших брали участь Йосип Кобзон, Олег Газманов і Валерія, відомі своїми антиукраїнськими заявами. Тоді правових підстав для санкції не було, але регулятор відреагував на суспільний резонанс і численні скарги глядачів. Телеканал оскаржив попередження, і, зрештою, сторони підписали мирову угоду, згідно з якою «Інтер» узяв на себе зобов’язання виваженіше підходити до своєї програмної політики.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ostriv.in.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду