ZIK і НЛО TV покажуть документальний фільм Вахтанга Кіпіані про Голодомор

ZIK і НЛО TV покажуть документальний фільм Вахтанга Кіпіані про Голодомор

14:47,
25 Листопада 2015
1912

ZIK і НЛО TV покажуть документальний фільм Вахтанга Кіпіані про Голодомор

14:47,
25 Листопада 2015
1912
ZIK і НЛО TV покажуть документальний фільм Вахтанга Кіпіані про Голодомор
ZIK і НЛО TV покажуть документальний фільм Вахтанга Кіпіані про Голодомор
Автори:
28 листопада, у День пам’яті жертв голодоморів, телеканали ZIK і НЛО TV покажуть документальну стрічку українського історика і журналіста Вахтанга Кіпіані «Страх і надія. Український Голодомор і американська політика». Про це повідомили прес-служби обох каналів.

Фільм розповість про те, як змінювалося ставлення американців і політика США щодо українського Голодомору: про те, чому світ, знаючи про загибель мільйонів селян в Україні, так довго мовчав; чому журналіст Волтер Дюрранті, який заперечував голод в Україні, досі є лауреатом Пулітцерівської премії; та як американець з індіанськими корінням Джеймс Мейс відкрив очі на правду про народовбивство і чого це йому коштувало.

Знімальна група програми «Історична правда з Вахтангом Кіпіані», що транслюється на телеканалі ZIK, збирала у США і в Україні та опрацьовувала матеріали з архівів і приватних збірок, які врешті лягли в основу сценарію стрічки. Зйомки відбувались у Вашингтоні, Нью-Йорку, кількох містах штату Нью-Джерсі, Чикаго, Кембріджі, а також у Києві та Львові. Фільм виготовлений у співпраці та за фінансової підтримки телеканалу НЛО TV, який, за ініціативою його гендиректора Івана Букреєва, запропонував допомогу у створенні проекту. Автор ідеї стрічки – Вахтанг Кіпіані, режисер – Ольга Мовчан.

Для проекту було записано близько 25 інтерв’ю – з громадянами США, свідками великого голоду, зокрема зі 101-літньою Танею Гарбуз, уродженкою Запоріжжя, знаними істориками і політологами Романом Шпорлюком, Олександром Мотилем,  членами Комісії Конгресу США з вивчення Голоду 1932-1933 рр. Мироном Куропасем і Уляною Мазуркевич, юристом Юліяном Кулясом, активістами української громади, які говорили світові про злочин більшовицької Росії.

«Визнання через 80 років – це перемога чи неминучий хід історії? – розмірковує Вахтанг Кіпіані. –  Монумент неподалік Капітолію в Вашингтоні із надписом «Голодомор – геноцид українського народу» – щире співчуття чи даність нормам міжнародних відносин? Запитань багато. Ми намагались зрозуміти логіку історії, мотиви дійових осіб, почути свідків і розпитати вчених. Впевнений, що з такої перспективи, як показуємо ми, досі українські тележурналісти ще не розповідали про цю трагедію».

Прем’єра стрічки – в ефірі телеканалів ZIK і НЛО TV 28 листопада о 22:00.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ZIK
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду