Журналістка ZIK Надія Бурдей отримала європейську премію за розслідування

Журналістка ZIK Надія Бурдей отримала європейську премію за розслідування

17:49,
10 Листопада 2015
4115

Журналістка ZIK Надія Бурдей отримала європейську премію за розслідування

17:49,
10 Листопада 2015
4115
Журналістка ZIK Надія Бурдей отримала європейську премію за розслідування
Журналістка ZIK Надія Бурдей отримала європейську премію за розслідування
Автори:
Цьогорічними лауреатами премії за журналістські розслідування від Центральноєвропейської ініціативи (CEI) та Медіаорганізації Південно-Східної Європи (SEEMO) у парнерстві з Медіа програмою Південно-східної Європи Конрада Аденауера(KAS) стали українська журналістка Надія Бурдей (проект журналістських розслідувань «Наші гроші» каналу ZIK) та албанська журналістка Александра Богдані.

Про це повідомляє сайі CEI.

Албанська журналістка, редактор Балканської розслідувальної мережі (BIRN) Александра Богдані (Aleksandra Bogdani) стала переможцем у серії «Професійних журналістів» за її загальні досягнення. Пані Богдані протягом багатьох років готувала складні матеріали про торгівлю людьми, організовану злочинність та жорстоке поводження з дітьми, корупцію та національну безпеку.

«Богдані особливо вразила журі мужністю, яку проявила як жінка, готуючи серію з шести глибоких матеріалів про мережу вербувальників, які посилають сотні албанських мусульман брати участь у громадянській війні в Сирії як джихадистів для ІДІЛ і Фронту ан-Нусра», - йдеться в повідомленні.

Надію Бурдей відзначили в секції «Молоді професійні журналісти».

«Надію Бурдей з України нагороджено як перспективного молодого журналіста, який слідував високим професійним стандартам в складних умовах, в яких ці стандарти не є поширеними. Працюючи в щотижневій розслідувальній телепрограмі "Наші гроші" каналу ZIK, яка фокусується на корупції в державних закупівлях і зловживанні владою, Бурдей повідомила про конфлікт інтересів між бізнесом і політикою, які залишаються важливою темою в Україні. Зокрема, її нещодавнє розслідування про незаконно здобуте і приховуване майно заступника міністра внутрішніх справ України призвело до відставки чиновника», - йдеться в повідомленні організаторів премії.

Нагадаємо,  йдеться про розслідування «Наших грошей» про високопосадовців МВС і, в тому числі, про будинок колишнього заступника міністра Сергія Чеботаря, побудований у заповідній зоні на околиці села Лісники на Київщині. Коли знімальна група з Надією Бурдей прибула туди 28 квітня, на неї брутально напали. 13 травня Сергій Чеботар подав у відставку з посади заступника міністра внутрішніх справ.

В Бухаресті переможницям – Александрі Богдані та Надії Бурдей – уже офіційно вручили премії (4 тис. та 1 тис. євро відповідно).  

Особливою нагородою журі конкурсу відзначило чорногорських журналістів Мірко Бошковича, Владо Отасевича та Ану Коматіну за внесок у розвиток розслідувальної журналістики в країні.

Усього цього року в конкурсі взяли участь 25 номінантів з восьми країн.  

До незалежного журі увійшли досвідчені журналісти та редактори, також керівники журналістських організацій: Бесар Лікмета (Besar Likmeta) з Албанії, Саша Лекович (Saša Leković), Лука Заноні  (Luka Zanoni) з Італії, Марина Констаніною (Marina Constantinoiu) з Румунії (Romania), Павел Пєньонжек (Paweł Pieniążek) з Польщі, який висвітлює конфлікт в Україні.  

Нагадаємо, минулого року перемогу в премії CEI SEEMO також здобули жінки: сербська журналістка Бранкіца Станкович (Brankica Stanković) у номінації «Професійні журналісти» та боснійські репортерки Садета Фішич (Sadeta Fišić), Йована Кияїч (Jovana Kljajić) і Майда Салканович (Maida Salkanović) у номінації «Молоді професійні журналісти» (Young Professional Journalists).

Особливою нагородою журі конкурсу відзначило Анну Бабінець – українську репортерку і координатора агенції журналістських розслідувань Slidstvo.Info, відомої викриттям корупції в Україні. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Facebook
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду