Держкомтелерадіо рекомендував ЗМІ матеріали інституту національної пам’яті про Андрея Шептицького
Держкомтелерадіо рекомендував ЗМІ матеріали інституту національної пам’яті про Андрея Шептицького
Інформаційні матеріали, підготовлені Українським інститутом національної пам’яті, містять ґрунтовну історичну довідку про життя та подвижницьку працю духовного лідера українців, його меценатську діяльність.
Історики роблять наголос на кількох ключових фактах про митрополита Шептицького, пов’язаних із його внеском у розбудову Української греко-католицької церкви, створенням і підтримкою навчальних закладів, освітніх, культурних, науково-молодіжних організацій.
Зокрема, саме Андрей Шептицький заснував Український національний музей у Львові, створив заповідники у карпатських лісах для збереження флори й фауни (кедриновий заповідник на горі Яйко та заповідник степової рослинності біля Чортової гори). Він був одним з ініціаторів створення страхової компанії «Карпатія», Земельного іпотечного банку у Львові (1910 р.), чиї цінні папери визнавали всі банки Європи.
У роки Голодомору Андрей Шептицький видав пастирське послання на підтримку голодуючих і зібрав декілька вагонів зерна. Ця допомога в Україну не потрапила, бо радянська влада заперечувала сам факт голоду і відмовлялася від будь-якої допомоги.
У роки Голокосту налагодив мережу порятунку євреїв. Причетний до порятунку 200 єврейських дітей, 15 із яких переховувалися у митрополичій резиденції.
В інформаційних матеріалах надано корисні інтернет-посилання на інформаційний ресурс УГКЦ, Українського католицького університету, газети «День», порталу «Історична правда» та інших, перелік художніх і документальних фільмів, присвячених Андрею Шептицькому (зокрема, художній фільм «Владика Андрей» режисера Олеся Янчука, документальні стрічки «Зближаються часи» режисера О. Столбової, «Спадщина Андрея Шептицького» режисера Тараса Пастернака та інші).
Крім того, інформаційні матеріали містять і перелік наукових праць та науково-популярних книг, виданих за кордоном та в Україні.
Нагадаємо, що раніше Держкомтелерадіо рекомендував ЗМІ скористатися методичними матеріалами, підготовленими Українським інститутом національної пам'яті до вшанування 1000-річчя успіння князя Київського Володимира Великого.