Колишня журналістка телеканалу «Россия 1» розповіла, чому почала працювати на «Громадському телебаченні Донбасу»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Колишня журналістка телеканалу «Россия 1» розповіла, чому почала працювати на «Громадському телебаченні Донбасу»
Про це журналістка розповіла сьогодні під час прес-конференції «Що змушує російських журналістів шукати притулку в Україні». Ксенія Чайка народилась в Україні та має українське громадянство. Як сказала журналістка, минулого року вона проживала у Москві і з вересня 2014 року працювала на телеканалі «Россия1».
«Жива людина стала щитом та мечем в рамках цієї війни, і може навіть не здогадуватися, що вона задіяна в цей процес, - сказала Ксенія Чайка. - Мені б не хотілося погано говорити про людей, які працюють на телеканалі, де була я, оскільки вони ставились до мене дуже добре, не було агресії у мій бік чи в бік України. Але потік інформації, який надходив як готовий продукт, просто полярно відрізнявся від реальних подій . В якийсь момент я зрозуміла, що повинна бути зі своїм народом Тому що наживатися на чужих проблемах, говорити про проблеми пенсіонерів, смерть дитини чи права людини, але при цьому підвищувати рейтинг агресору і казати про путінську непричетність – це думаю, дуже жорстоко».
Ксенія Чайка переїхала у Краматорськ, почала працювати у команді «Громадського телебачення Донбасу», зокрема бере участь у підготовці щотижневих випусків програми «Донецький діалог». Вона зазначає, що головне завдання її роботи – спілкуватись із місцевими жителями, і показати, якою насправді є ситуація на сході України, готуючи матеріали для незалежного медіа.
Олексій Мацука, керівник організації «Донецький інститут інформації», яка випускає проект «Громадське ТБ Донбасу», підкреслив, що зараз у звільнених містах таких як Слов’янськ чи Краматорськ, немає російських журналістів.
«Процес відновлення ніхто не висвітлює, їм це не цікаво, - сказав пан Мацука. - Крім того, в жодному російському ЗМІ немає інформації про того ж Захарченка чи Мартинова, - маріонеток Кремля. Там немає можливості проводити журналістські розслідування, що ще раз доводить відсутність свободи слова у цій чорній зоні».
У прес-конференції взяла участь Тетяна Попова, заступниця міністра інформаційної політики, яка зазначила, що міністерство сприяло отриманню українського громадянства декільком російським журналістам, зокрема режисеру Костянтину Жерегі, який воював добровольцем у зоні АТО. У Мінінформполітики мають намір спрощувати перебування в Україні для іноземних кореспондентів. Так, готується законопроект про спрощення процедури отримання посвідки на проживання.