Державне телебачення Пакистану відновило мовлення після масових заворушень
Державне телебачення Пакистану відновило мовлення після масових заворушень
Сили безпеки відновили контроль над штаб-квартирою телебачення в Ісламабаді, витіснивши звідти антиурядових демонстрантів, повідомила BBC.
Журналісти, відзначає BBC, виявили самовладання. Коли нападники брали наступом телецентр, ведучий оголосив: «Для паніки немає причин».
Кореспондент в Ісламабаді Ільяс Хан (Ilyas Khan) так змальовує розвиток ситуації: «Натовпи молодих протестувальників, чимало з яких розмахували палицями, майже не зіштовхнувся зі спротивом.Приватні новинні канали показували наживо, як вони вигукували гасла, вривалися у студії запису і трощили обладнання. Невдовзі після цього прибулі військові мирно виводили демонстрантів з будівлі й трансляцію було відновлено».
Відключення програм телебачення приблизно 45 хвилин у той час, як поліція продовжувала розганяти сльозогінним газом антиурядових демонстрантів біля парламенту, уточнює Al Jazeera.
Короткочасне захоплення пакистанського телебачення викликає тривогу і свідчить, що політична криза в країні поглиблюється, вважає BBC.
Те, що антиурядовим активістам легко вдалося проникнути у будівлю, яку охороняли військові, порушує питання про роль, яку відіграє армія. З іншого боку, вони швидко видворили протестувальників, продемонструвавши, що можуть контролювати прояви насильства.
Події довкола телецентру у пакистанській столиці відбувалися на тлі зіткнень між прихильниками опозиції, очолюваної політиком Імраном Ханом і священнослужителем Тагіром уль-Кадрі, яка вимагає відставки прем’єр-міністра Наваза Шеріфа, і поліцією. Відкидаючи звинувачення у корупції та шахраюванні на виборах, він відмовляється зректися влади.
Сидячий мирний страйк, який тривав два тижні, обернувся акціями насильства, під час яких загинуло троє й зазнали поранень сотні осіб.
В умовах гострої кризи президент Мамнун Хусейн скликав сьогодні спільну сесію парламенту. Очільник уряду зустрівся з генералом Рахілом Шаріфом (Raheel Sharif) - командувачем збройними силами, що традиційно мають великий вплив у країні.
Опозиційні сторони закликали своїх прихильників зберігати спокій і співпрацювати з армією.