Американське видання BuzzFeed викрило російського солдата за «Буком» в Instagram

00:00,
31 Липня 2014
2667

Американське видання BuzzFeed викрило російського солдата за «Буком» в Instagram

00:00,
31 Липня 2014
2667
Американське видання BuzzFeed викрило російського солдата за «Буком» в Instagram
Російський солдат Олександр Соткін запостив у соцмережі Instagram фото, на яких похвалився, що в Україні управляє системою запуску ракет «Бук», якою було збито Boeing-777 Малайзійських авіаліній. Про це повідомило американське видання BuzzFeed.

Видання відстежило місцерозташування Соткіна, який, імовірно, не знав, що Instagram фіксує геолокацію кожної світлини. BuzzFeed зібрав дані та опублікував карту, на якій позначено, де саме перебував солдат.

24-річний Олександр Соткін 23 червня опублікував фото із бази на півдні Росії. Це відбулося через день після того, як стало відомо про розміщення там військових сил РФ. Тоді Київ звинуватив Москву в тому, що вона атакує українські позиції, використовуючи установки «Град».

Через тиждень Соткін, який у своїх профілях у соцмережах називає себе «спеціалістом з комунікацій», розмістив у Instagram світлину із села Красна Таличка на контрольованій бойовиками території на сході України.

«Не зовсім зрозуміло, що Соткін робив в Україні та як довго він там був, - пише BuzzFeed. –  Він зняв це фото в Росії 3 липня, очевидно коли знаходився у бронетранспортері».

.

У перші години 5 липня Соткін опублікував фотографію із села Красний Деркул на українському боці кордону. В той час Україна звинуватила бойовиків у тому, що звідти ведеться мінометний вогонь.

В цю неділю Соткін запостив інше фото. У підписі він похвалився, що працює із установкою «Бук», з якої, за офіційною інформацією України та США, бойовики збили Boeing-777 із 298 пасажирами на борту.

«Для того, щоб керувати “Буком” бойовикам був потрібен тренований спеціаліст на кшталт Соткіна для управління радіолокаційною станцією, яка може бути розташована незалежно від ракетної установки “земля повітря”», - пише BuzzFeed.

Видання також зазначає, що нічого прямо не пов’язує Соткіна із атакою на літак малайзійських авіаліній. Водночас Україна звинувачує Росію у використанні установок «земля-повітря» та авіації з іншого боку кордону. Йдеться зокрема про збиття двох винищувачів минулого тижня.

Російські військові публікують інформацію, яка викриває причетність РФ до подій на сході України, вже не вперше.

Нагадаємо, раніше російський прикордонник опублікував у соціальній мережі Instagram фото російського танка та бронетранспортера, який, імовірно, перетинав кордон з Україною.

Потім російський солдат Вадим Григорьєв опублікував у соцмережі фото військової техніки із підписом «Всю ночь долбили по Украине», однак згодом відмовився від своїх слів та заявив, що його сторінку зламали.

Днями у Держдумі РФ запропонували обмежити військовослужбовців у використанні інтернету. Зокрема, пропонується заборонити їм публікувати у мережі внутрішню армійську інформацію, розміщувати фото та відеоматеріали з військових частин та навчань, на яких зображена спецтехніка та озброєння.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
instagram.com/sanya_sotkin
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду