У Бразилії на гігантів соцмереж подали до суду на $525 мільйонів через недостатній захист неповнолітніх
У Бразилії на гігантів соцмереж подали до суду на $525 мільйонів через недостатній захист неповнолітніх
У Бразилії правозахисна організація «Інститут колективної безпеки» ініціювала позови проти місцевих підрозділів TikTok, Kwai та Meta Platforms через неспроможність соціальних мереж забезпечити безпечне користування платформами для неповнолітніх. Організація вимагає сумарного відшкодування у 3 млрд реалів, що в еквіваленті становить 525,27 млн доларів, повідомляє Reuters.
Від компаній вимагають створити чіткі механізми захисту даних і здійснювати онлайн-попередження про ризики для психічного здоров’я дітей і підлітків через залежність від платформи. Позови засновані на низці досліджень щодо можливої шкоди, спричиненої безконтрольним використанням соціальних мереж, особливо дітьми та підлітками.
«Необхідно терміново вжити заходів для того, щоб змінити спосіб роботи алгоритму, обробку даних від користувачів віком до 18 років, спосіб контролю за підлітками віком від 13 років і створення їхніх облікових записів, щоб забезпечити більшу безпеку, здоровіший досвід... як це вже є в розвинених країнах», — заявила адвокатка Ліліан Сальгадо.
Корпорація Meta Platforms у своєму коментарі запевнила, що прагне, щоб молоді люди мали безпечний і відповідний віку досвід роботи з її застосунками, і працює над цими проблемами більше десяти років, розробляючи понад 50 інструментів, ресурсів і функцій для підтримки підлітків, їхніх батьків та опікунів.
Компанія, якій належать соцмережі «Фейсбук», «Інстаграм» і «ВотсАп», також повідомила, що «підліткові облікові записи», нещодавно анонсовані в інстаграмі, незабаром з’являться у Бразилії. Це дозволяє автоматично обмежити облікові записи, які підлітки можуть бачити, та хто з ними може зв’язуватися.
TikTok заявив, що не отримував жодного повідомлення про цей випадок. Соцмережа Kwai, заснована на коротких відео, заявила, що безпека користувачів є одним із її пріоритетів, особливо коли йдеться про неповнолітніх.
Регулювання соціальних мереж стало гарячою темою в найбільшій країні Південної Америки після того, як соцмережа Х отримала значні штрафні санкції у Бразилії.
Фото: Getty Images