Купівля Twitter Маском стала найпроблемнішою угодою для банків з часів фінансової кризи
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Купівля Twitter Маском стала найпроблемнішою угодою для банків з часів фінансової кризи
Кредит на 13 млрд доларів, який отримав мільярдер Ілон Маск для купівлі компанії Twitter (тепер X) у жовтні 2022 року, став одним із найпроблемніших для банків з часів фінансової кризи 2008–2009 років. Про це повідомляє The Wall Street Journal.
Багатомільярдний кредит, який узяв Маск для купівлі Twitter, не виплачується майже два роки, і хоча він приносить відсоткові платежі, проте обтяжує баланси банків.
The Wall Street Journal нагадує, що купівлю Маском Twitter профінансували сім фінустанов, включно з Morgan Stanley і Bank of America. Зазвичай банки швидко передають такі борги іншим інвесторам, але через невтішні фінансові результати X цей процес ускладнився, тому кредити залишилися у фінансовій звітності банків.
Попри ці труднощі, фінустанови отримують відсоткові платежі і не втрачають надії на те, що X врешті поверне весь борг.
Водночас фінансові труднощі компанії віддаляють імовірність повного погашення кредиту, пише видання. Ринкова оцінка X знизилася приблизно до 19 млрд доларів, що значно менше за ціну її купівлі в 44 млрд доларів, — і це ще більше ускладнює становище кредиторів.
Ця обставина також вплинула на становище фінустанов на ринку та їхню винагороду, причому деякі з них відчули зниження рейтингу на ринку високоризикових і високоприбуткових кредитів.
Крім того, інвестбанкіри Barclays зіткнулися зі скороченням бонусів через виконання тривалих кредитних угод, особливо тієї, яка стосувалася X.
Попри ці перешкоди, банки не хочуть припиняти ділові відносини з Ілоном Маском, враховуючи потенціал майбутніх угод з іншими його підприємствами, зокрема SpaceX.
Раніше ми повідомляли, що вартість соціальної мережі Х (колишній Twitter) після придбання її Ілоном Маском у 2022 році впала на 73%.
Видання Financial Times спрогнозувало, що соцмережа Х може збанкрутувати у 2024 році через невдалі спроби створити нові джерела доходу та втрату великих рекламодавців.
Фото: Getty Images