Росія є головним джерелом антукраїнської пропаганди в соцмережах, — звіт Meta
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Росія є головним джерелом антукраїнської пропаганди в соцмережах, — звіт Meta
Росія залишається основним світовим джерелом координованої неавтентичної поведінки в соціальних мережах «Фейсбук» та «Інстаграм». Про це пише «Голос Америки» з посиланням на доповідь з безпеки компанії Meta, яка є власницею цих соціальних мереж
У звіті компанії Meta наголошується, що зусилля Росії зосередилися на підривній діяльності проти України як всередині держави, так і за кордоном.
Зараз російські пропагандисти використовують спільний наратив, що підтримка офіційного Києва в захисті від Росії нібито шкодитиме як Україні, так і її союзникам.
Зазначається також, що російські онлайн-кампанії впливу зосередяться на сприянні кандидатам на президентських виборах у США, які виступають проти допомоги Україні. Вони намагатимуться завадити тим, хто підтримує ЗСУ, переконані аналітики.
«До виборів у США в листопаді ми очікуємо, що російські операції сприятимуть коментарям про кандидатів, які виступають проти допомоги Україні, і критикуватимуть тих, хто виступає за підтримку її оборони», — йдеться у звіті.
Автори доповіді інформують, що росіяни можуть висловлювати наративи у формі звинувачення, що нібито фінансова допомога Україні призвела до економічних труднощів у США.
Поведінка Росії в соціальних мережах виглядає як скоординовані зусилля з маніпулювання громадським дискурсом заради стратегічної мети — підривної діяльності проти України, вважають автори звіту Meta.
Нагадаємо, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну та блокування трансляції російської пропаганди Росія активізувала зусилля щодо поширення пропаганди за кордоном за допомогою телеграму. В умовах, коли ЄС та США заборонили транслювати й тиражувати контент Sputnik та RT за «систематичну маніпуляцію інформацією та дезінформацію», а YouTube, TikTok, Facebook та Instagram заблокували їхні акаунти, російські провладні медіаресурси знайшли лазівку, яка дала їм змогу збільшити охоплення аудиторії за два роки повномасштабної війни.
Так, у 2024 році «Новая газета. Европа» виявила в іноземному сегменті телеграму майже 800 проросійських каналів, які підтримують Володимира Путіна, поширюють теорії змови Кремля та перекладають репортажі з окупованого Донбасу 30 мовами.
Фото: Getty Images