Користувачів вайберу попередили про атаку зловмисників

Користувачів вайберу попередили про атаку зловмисників

17:15,
31 Липня 2024
15732

Користувачів вайберу попередили про атаку зловмисників

17:15,
31 Липня 2024
15732
Користувачів вайберу попередили про атаку зловмисників
Користувачів вайберу попередили про атаку зловмисників
Для захисту потрібно встановити двофакторну автентифікацію.

Користувачі месенджера «Вайбер» почали отримувати сповіщення про заблоковану спробу входу в їхній акаунт з пристрою Android. Про активність зловмисників повідомили в «Лабораторії цифрової безпеки».

«Користувачі, у яких була налаштована двофакторна автентифікація та вказана пошта для відновлення, отримали сповіщення на електронну скриньку, інші ж отримали його в застосунку "Вайбер"», — ідеться в повідомленні.

Фахівці повідомили, що вайбер використовує технологію end-to-end шифрування. Це означає, що зловмисники не зможуть прочитати архів листувань, якщо зламають акаунт. Однак вони зможуть розсилати шкідливі повідомлення списку контактів від імені жертви.

Відтак порекомендували налаштувати в месенджері двофакторну автентифікацію та вказати при цьому актуальну поштову скриньку. Інструкція з налаштування двофакторної автентифікації у вайбері від «Лабораторії цифрової безпеки» представлені за посиланням.

Окрім цього, порекомендували перевірити відкриті сесії, тобто на яких пристроях користувач залогований у свій акаунт у месенджері. Для цього потрібно зайти в «Параметри», обрати «Обліковий запис», а потім «Компʼютер і планшети». Підозрілі сесії слід завершити.

У компанії Viber Rakuten «Детектору медіа» повідомили, що заблокували спроби шахраїв втрутитися в акаунти користувачів.

«Люди отримали такі повідомлення через активність зловмисників, спрямовану на створення додаткового навантаження на нашу інфраструктуру. Viber виявив цю підозрілу активність і заблокував спроби. Оскільки ми є глобальною платформою з сотнями мільйонів користувачів, такі зловмисницькі спроби є частиною нашої повсякденної роботи і не є чимось новим. Немає причин хвилюватися. Ми постійно вживаємо заходів для виявлення та блокування таких зловмисницьких спроб», — повідомила команда Viber Rakuten.

Детальне пояснення, як не стати жертвою зловмисників у вайбері, читайте в публікації «Viber: як захиститися від шахраїв».

Фото: ілюстративне / Лабораторія цифрової безпеки

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Kwaksa
12:17 / 01.08.2024
Ква
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду