Єврокомісія збирається висунути компанії Meta звинувачення в порушенні закону про цифрові ринки, — FT
Єврокомісія збирається висунути компанії Meta звинувачення в порушенні закону про цифрові ринки, — FT
Європейська комісія цього тижня оприлюднить звіт щодо дотримання компанією Meta, власницею соцмереж «Фейсбук» та «Інстаграм», вимог закону про цифрові ринки. Регуляторні органи дійшли висновку, що модель «оплата або згода», за якою користувачі, що не бажають ділитися своїми персональними даними, мають оформлювати платну підписку на ці соцмережі, не узгоджується з вимогами законодавства. Про це повідомило Financial Times, посилаючись на джерела в Єврокомісії.
Очікується, що у своєму звіті регулятори заявлять, що запропонована Meta модель є хибною альтернативою для споживачів, оскільки встановлений фінансовий бар’єр потенційно змушує тих, хто не хоче оформлювати підписку, погоджуватися на відстеження їхніх особистих даних у рекламних цілях. Тим часом, користувачі мають мати «еквівалентну альтернативу».
Відповідно до вимог закону про цифрові ринки, технологічних гіганти повинні отримати згоду користувачів, «коли вони мають намір об’єднати або перехресно використовувати свої особисті дані в різних основних сервісах платформи», звучало у заяві ЄС у березні, коли розпочалося розслідування відповідності його вимогам механізмів у Meta та інших технологічних гігантах.
Проте в Meta, вважають, що формат підписки є виразом дотримання європейського законодавства. «Підписка без реклами відповідає вказівкам вищого суду в Європі та відповідає закону про цифрові ринки. Ми з нетерпінням чекаємо подальшого конструктивного діалогу з Європейською Комісією, щоб завершити це розслідування», — заявили в коментарі виданню. У Єврокомісії від коментарів відмовилися.
У разі доведення порушення закону про цифрові ринку Meta може отримати штраф у розмірі до 10% її світового обороту та до 20% за будь-яке повторне порушення.
- Читайте також: Правозахисники подали скарги на використання персональних даних користувачів соцмереж Meta в 11 країнах ЄC
Нагадаємо, минулого понеділка Єврокомісія висунула звинувачення компанії Apple. Регулятори ЄС вважають, що компанія порушує вимоги закону про цифрові ринки, оскільки перешкоджає користувачам App Store переходити на альтернативні сервіси.
Фото: Meta / Getty Images