У тіктоці запустили кампанію фейків щодо російського обстрілу «Епіцентру» в Харкові, — IМІ
У тіктоці запустили кампанію фейків щодо російського обстрілу «Епіцентру» в Харкові, — IМІ
У соціальній мережі «ТiкToк» поширюється кампанія фейків, буцімто в харківському «Епіцентрі» перед російським обстрілом перебувала військова техніка Збройних сил України. На підтвердження цього виклали фото, що зʼявилося в 2022 році. На ньому начебто зображена військова техніка в київському ТРЦ «Retroville», який Росія обстріляла 20 березня 2022 року. Про це повідомили експерти Інституту масової інформації.
Аналітики Інституту масової інформації знайшли п’ять таких відео, в одного з них — понад мільйон переглядів. Проте подібних фейків може бути більше.
Більшість виявлених відеороликів мають однакові титри, в яких зазначено, що йдеться про торговельний центр у Харкові, який нещодавно обстріляли росіяни.
Скриншот фейкового відео
Облікові записи, які поширюють фейк, здебільшого публікують російську пропаганду та дезінформацію, що може вказувати на сплановану російську кампанію фейків про обстріл «Епіцентру» в Харкові, начебто там була українська військова техніка.
Скриншот фейкового відео
«Такі фейки направлені, в першу чергу, на російську внутрішню аудиторію, мовляв російські війська обстрілюють тільки військові обʼєкти в Україні. Також — на незначну частину української аудиторії, яка схильна довіряти російській пропаганді», — пояснили в ІМІ.
Читайте також:
- Тікток є справжньою новинною пустелею, — дослідження
- Tікток став основною платформою для роботи російської пропаганди на українську аудиторію, — голова ЦПД
Нагадаємо, 25 травня 2024 року російські війська випустили по будівельному гіпермаркету «Епіцентр» дві керовані авіабомби. В момент удару в будівлі перебувало понад 200 людей. За останніми даними загинуло 17 людей.
20 березня 2022 року російські війська обстріляли ТРЦ «Retroville» у Києві. Тоді киянин виклав в інтернет відео, на якому було видно пересування українських військ. Торговельний центр, біля якого перебували військові, зазнав потужного ракетного удару росіян.
Додамо, дезінформатори розсилають смс-повідомлення нібито від ДСНС із закликом «евакуйовуватися» з Харкова.
Фото: застосунок «ТікТок» / Getty Images