Захисники електронної приватності домагаються розслідування «емоційного» дослідження у Facebook
Захисники електронної приватності домагаються розслідування «емоційного» дослідження у Facebook
Інформаційний центр електронної приватності (The Electronic Privacy Information Center, EPIC) подав скаргу до Федеральної торговельної комісії (the Federal Trade Commission). В ній він звинувачує Facebook у неповідомленні користувачів про експеримент, використанні обманних практик та маніпулюванні думками людей. У зв’язку з цим EPIC закликає комісію розпочати розслідування.
«Компанія цілеспрямовано створила безлад у людських думках», - йдеться у скарзі.
EPIC звинувачує Facebook у порушенні власної Політики використання даних, оскільки слова «дослідження» не було тексті цього документу в момент проведення дослідження, у січні 2012 року.
Група із захисту приватності заявляє, що в час експерименту Facebook мав також отримувати згоду користувачів на передачу інформації третім особам. У цьому випадку йдеться про зовнішніх науковців, які брали участь у дослідженні.
У своїй скарзі EPIC вимагає «санкцій» для Facebook, аж до примусової публікації таємного алгоритму, за яким генерується стрічка новин у соцмережі.
Федеральна торгова комісія має розслідувати цю справу, оскільки серед її повноважень є контролювання «несправедливих» та «обманних» підприємницьких практик.
На прохання Mashable прокоментувати, чи буде відкрите розслідування, комісія відповіда відмовою.
Facebook натомість надіслав заяву із приводу цього скандалу. У ній ідеться про те, що соцмережа завжди просить дозволу на використання інформації для надання та покращення сервісів, які пропонує.
«Припускати, що ми проводимо якісь корпоративні дослідження без дозволу – це цілковита вигадка. Компанії, які хочуть покращити свої сервіси, використовують інформацію, надану своїми користувачами, незалежно від того, міститься у їхній Політиці приватності слово “дослідження” чи ні», - йдеться у повідомленні.
Раніше цього тижня про розслідування «емоційного експерименту» Facebook оголосив офіс Британського комісара з питань інформації (the British Information Commissioner's Office, ICO).
Скандальне дослідження проводилося впродовж тижня у 2012 році і охопило 689000 користувачів Facebook. Під час експерименту вимірювалося, до якого рівня люди піддаються вираженням емоцій у їхній стрічці друзів на Facebook.