Львівські студенти дізналися про особливості роботи з інтернет-відео та промоції ЗМІ у соцмережах

00:00,
2 Листопада 2013
2625

Львівські студенти дізналися про особливості роботи з інтернет-відео та промоції ЗМІ у соцмережах

00:00,
2 Листопада 2013
2625
Львівські студенти дізналися про особливості роботи з інтернет-відео та промоції ЗМІ у соцмережах
На факультеті журналістики Львівського національного університету ім. Івана Франка пройшло два майстер-класи за участі керівника служби інтернет-ресурсів телеканалу «Україна» Михайлини Скорик та  редактора блогів сайту korrespondent.net Тетяни Козак.

Михайлина Скорик розповіла про типи відео для інтернету (як традиційні для ТБ, так і ті, що взагалі не є прийнятними для класичного телеефіру) та складові успішного інтернет-відео (зокрема, зосередила увагу на важливості драматургії).

Керівник служби інтернет-ресурсів повідомила, що хороше ексклюзивне відео в інтернеті привертає щонайменше вдвічі більше користувачів, ніж якісна текстова новина. «Хороша (ексклюзивна) текстова новина набирає близько 10-20 тисяч переглядів (максимум 40-50тисяч), а відео-ексклюзиви мають понад 100 тисяч, а за межами країни – понад мільйон», - зауважила у своєму виступі Михайлина Скорик.

Набуті теоретичні знання журналіст запропонувала підкріпити практичним досвідом, доручивши студентам скласти сценарний план для телесюжету про Львівський тиждень моди, відзняти і змонтувати анонс матеріалу та завантажити ролик на YouTube - усе це за 20 хвилин.

Михайлина Скорик, керівник служби інтернет-ресурсів телеканалу «Україна»

Окреслюючи перспективи роботи майбутніх журналістів, Михайлина Скорик зауважила, що українські ЗМІ потребують нових кваліфікованих працівників, у першу чергу, універсальних репортерів, які вміють працювати з новими технологіями.

Виступ Тетяни Козак, редактора блогів сайту korrespondent.net, був присвячений особливостям промоції онлайн та традиційних видань у соціальних мережах.

Тетяна Козак, редактор блогів сайту korrespondent.net

Увагу аудиторії вона сконцентрувала на трьох традиційних для ЗМІ соціальних мережах: Facebook, Twitter та «ВКонтакте».

Для просування матеріалів у першої мережі найоптимальнішими, вважає Тетяна Козак, є пости у форматі: лід + фото та гіперпосилання на повний текст. Крім того, редактор онлайн-видання звернула увагу на те, що саме у Facebook зосереджена найбільш інтелектуальна аудиторія, тому радить не засмічувати стіну профілю лише розважальним контентом.

Натомість у мережі «ВКонтакте» більше запитані «жовті заголовки» та фотожаби, що привертають увагу у першу чергу молодої аудиторії.

Twitter журнал «Корреспондент» використовує в першу чергу для термінових новин та онлайн-трансляцій, а також для так званого «хардкору» - періодичних повідомлень про комічні ситуації у роботі редакції.

А на завершення першого блоку майстер-класу пані Козак порадила окрім звичних соціальних мереж використовувати профільні та спеціалізовані, оскільки вони можуть стати цінним джерелом інформації.

Тетяна Козак також розповіла про роботу блогосфери, зокрема критерії відбору топ-блогів та особливості співпраці редакції із репортерами проекту «ЯКорреспондент».

Майстер-класи з сучасних тенденцій розвитку медіа були організовані Фондом Ріната Ахметова «Розвиток України» та Українською асоціацією видавців періодичної преси (УАВПП).

Фото надані УАВПП.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
lnu.edu.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду