Експерти НАТО виявили мережу ботоферм, більшість з яких — російські

Експерти НАТО виявили мережу ботоферм, більшість з яких — російські

16:37,
6 Грудня 2019
3731

Експерти НАТО виявили мережу ботоферм, більшість з яких — російські

16:37,
6 Грудня 2019
3731
Експерти НАТО виявили мережу ботоферм, більшість з яких — російські
Експерти НАТО виявили мережу ботоферм, більшість з яких — російські
Автори:
Передовий центр НАТО з питань стратегічних комунікацій (NATO StratCom COE) провів експеримент, під час якого вдалося виявити мережу з 18 тис. фальшивих акаунтів у соцмережах.

Як повідомляє ВВС, експерти центру НАТО придбали на 300 євро лайків, переглядів, підписників і коментарів у соцмережах для нейтральних постів, таких як привітання з Новим роком. В результаті виявили 16 популярних ботоферм, 11 з яких — російські. Крім того, виявили два німецьких сервіси, а також польський, італійський та французький.

Центр спільно із харківською компанією Singularex випустив доповідь про те, як соцмережі борються з ботофермами — приватними та державними організаціями, які маніпулюють показниками залучення аудиторії. 

Оскільки одні й ті ж облікові записи використовувалися для відпрацювання різних замовлень, експертам вдалося відстежити інших накрутчиків. Приблизно 10% з них виявилися пов'язані з політикою та державним управлінням. Фальшиві показники залученості купували для 721 сторінки політичної спрямованості, 52 сторінок держорганів, включаючи дві офіційні сторінки президентів.

На 10 євро в Facebook вдалося купити 1204 лайки, 11 тис. переглядів, 990 підписників. Вартість маніпулювання в Іnstagram була найнижчою для всіх видів маніпуляцій — лайків, переглядів, коментарів, підписників. Постачальники послуг з користування вважають Instagram найпростішою платформою для роботи. Соцмережа також погано справляється з блокуваннями. За 10 євро можна придбати 4 тис. лайків, 13 тис. переглядів та 3,8 тис. підписників. 

Twitter — найбільш ефективно протидіє ботфермам. Купити фальшиві взаємодії у цій соцмережі складніше, а результат — не такий рівномірний, як на інших платформах. За 10 євро експертам вдалося придбати 2 тис. лайків, 4,3 тис. переглядів, 2,4 тис. підписників. 

YouTube найгірше справляється з видаленням недостовірних облікових записів, але найкраще — з накрутками лайків і переглядів. Як зазначається у доповіді, на YouTube важко ідентифікувати фальшиві акаунти. На 10 євро експертам вдалося придбати 781 лайк, 3 тис. переглядів, 458 підписників.

Експерти НАТО вважають, що саморегулювання соцмереж недостатньо для вирішення проблеми. За їхніми даними, найгірше соціальним медіа вдається впоратися з фальшивими коментарями та переглядами. Трохи краще йдуть справи з видаленням фальшивих акаунтів і підписників. 

Раніше MediaSapiens писав про те, як журналіст «Слідства.інфо» проник у ботоферму, де писав коментарі на користь Вакарчука та Гриценка.

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
UAinfo
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду