#CrimeaIsUkraine: на сторінці Apple у Facebook влаштували новий флешмоб
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
#CrimeaIsUkraine: на сторінці Apple у Facebook влаштували новий флешмоб
Як повідомляв MediaSapiens, компанія Apple почала показувати росіянам Крим і Севастополь як частину Росії у додатку «Погода». У відповідь користувачі почали писати на офіційній сторінці Apple у Facebook обурені коментарі під постами та публікувати хештеги «Крим — не Росія» (#CrimeaIsNotRussia) та «Крим — це Україна» (#CrimeaIsUkraine).
Серед коментарів є дописи, зокрема, від менеджерки Facebook з публічної політики по Україні Катерини Крук, почесної президентки НАМУ та членкині Наглядової ради НСТУ Тетяни Лєбєдєвої, релігієзнавця і члена наукової ради Відкритого православного університету В’ячеслава Горшкова, прес-секретаря посольства Великої Британії в Україні Олексія Курки тощо.
«Ганьба для Apple. Позначення Криму російським на ваших картах потурає пропаганді агресора і тепер є вашим внеском у руйнування міжнародного порядку. Ви все ще маєте вибір і можете взяти правильну сторону історії #CrimeaIsUkraine #CrimeaIsNotrussia», — написав Олексій Курка.
Раніше проєкт «Радіо Свобода» Крим.Реалії писав, що, наприклад, в Москві анексовані Севастополь, Сімферополь, Керч відображаються російською територією.
При цьому на материковій частині України і на анексованому півострові міста Севастополь, Сімферополь, Керч та інші не відображаються ані частиною України, ані Росії.
Голова комітету Держдуми Росії з безпеки і протидії корупції Василь Піскарьов 27 листопада заявив, що «Apple повністю усунула претензії Держдуми щодо показу Криму в своїх сервісах».
Офіційних коментарів американської компанії з цього приводу поки немає. Крим.Реалії звернулися до Apple за поясненнями.
Посольство України в США також звернулося до керівництва Apple із закликом виправити некоректне позначення Криму як частини Росії у додатках компанії.
Нагадаємо, у березні 2019-го посол України в США Валерій Чалий просив корпорацію Google виправити в картах позначення Криму в якості російської території. Google стала відображати півострів таким чином після звернення до неї голови Держдуми В'ячеслава Володіна.
Також у липні минулого року українці влаштували флешмоб «Слава Україні!» на фейсбук-сторінці FIFA.
Причиною флешмобу стала ситуація довкола хорватського футболіста Домагоя Віди і члена делегації збірної Хорватії Огнєна Вукоєвича. Вони після матчу збірних Хорватії та Росії на Чемпіонаті світу з футболу, в якому перемогла Хорватія, записали й виклали в соцмережах коротке відео. На ньому Віда вигукнув: «Слава Україні!», а Вукоєвич додав: «Це перемога за “Динамо” і за Україну. Хорватія вперед». Після публікації відеоролика Віда отримав попередження від ФІФА (ФІФА навіть розглядала можливість відсторонити його на дві гри). А Федерація футболу Хорватії виключила Вукоєвича зі складу хорватської делегації на Чемпіонаті світу з футболу.