Розслідування впливу тролів РФ на вибори у США: 66 % реклами торкалися расової теми
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Розслідування впливу тролів РФ на вибори у США: 66 % реклами торкалися расової теми
Розслідування Сенату США виявило, що російські спецслужби використовували соціальні мережі, щоб стримати афроамериканців від голосування та поширювали расистський контент для розпалювання ворожнечі.
BBC з посиланням на розслідування пише, що російські кампанії фейкових новин були спрямовані більше «проти афроамериканців, аніж якоїсь однієї групи».
«Тисячі акаунтів у Twitter, Facebook, Instagram та YouTube, створені петербурзьким Агентством інтернет-досліджень (IRA) мали на меті завдати шкоди кампанії Гілларі Клінтон та підтримати Дональда Трампа. Більше 66 % рекламних оголошень у Facebook, розміщених фермою російських тролів, містили пов’язані з расою терміни. Виборці афроамериканці були відсторонені від голосування та від підтримки Хілларі Клінтон», — зазначає BBC.
Наприклад, пости з заголовками «Наші голоси нічого не значать», «Не голосуйте за Гілларі Клінтон», «Голосування за Джилл Штейн — не марний голос» були таргетовані конкретно на темношкірих американців.
Звіт Сенату цитує дослідження Оксфордського університету. У ньому зазначається, що російські спецслужби опосередковано вплітали у пости расизм, щоб обійти модерацію на соціальних мережах.
У розслідуванні мовиться, що пости були спрямовані на те, щоб американці підозріло ставилися один до одного та до уряду США. Інколи тролі мімікрували під правозахисницькі рухи (приміром, створювали групу The Black Matters, яка була подібна на Black Lives Matters — кампанію проти расизму).
Часто російська «фабрика тролів» публікувала неполітичні пости, які мали отримувати широку популярність. Наприклад, користувачі взаємодіяли 11,2 млн разів з постами групи Blacktivist. Її контент на YouTube на 100 % складається з показу насильства над афроамериканцями. Одне з таких відео було поширене понад пів мільйона разів.
Видання нагадує заяву Facebook: компанія подвоїла кількість людей, які опікуються безпекою платформи. Крім того, її представники минулого місяця зустрічалися з кількома державними установами США, включаючи ФБР, а також з науковцями, щоб запобігти впливу Росії на президентські вибори 2020 року.
У свою чергу, Google заявила: «Відео на YouTube може переглядати будь-хто. Користувачі можуть створювати відео, призначені для певної аудиторії і немає можливості таргетувати їх за расою».
Нагадаємо, раніше «Детектор медіа» зазначав, що розслідування Сенату виявило збільшення активності російської «фабрики тролів» після виборів у США 2016 року. В Instagram активність зросла більш ніж на 200 %, а в інших соцмережах на понад 50 %.
Також «Детектор медіа» розповідав, як російські ЗМІ поширюють ультраправі ідеї в Європі.