Російське інформаційне агентство ФАН позивається до Facebook, бо та видалила його сторінку
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Російське інформаційне агентство ФАН позивається до Facebook, бо та видалила його сторінку
Як пише The Guardian, ФАН подало позов до федерального суду у Каліфорнії, вимагаючи від Facebook відшкодування збитків, які завдало блокування сторінки агентства у цій соціальній мережі.
Платформа видалила сторінку ФАН, бо його пов’язують з російським Агентством інтернет-досліджень, що відоме як «фабрика тролів». Цю «фабрику» Роберт Мюллер (Robert Mueller), який є керівником розслідування щодо втручання у вибори президента США 2016 року, звинуватив у масовому поширенні неправдивої інформації у мережі перед голосуванням.
Бухгалтер ФАН Олена Хусяйнова також є бухгалтером «фабрики тролів». Минулого місяця її звинуватили в участі в проекті «Лахта», що мав на меті вплинути на результати проміжних виборів до Конгресу США 2018 року. Прокурори стверджують, що в рамках «Лахти» змовники «проводили операції політичного і виборчого впливу, розраховані на жителів Російської Федерації та інших країн, в тому числі США, членів Євросоюзу і України».
Агентство інтернет-досліджень та ФАН довгий час були розташовані в одній будівлі у Санкт-Петербургу (вул Савушкіна, 55).
Утім у позові ФАН і його власник Євген Зубаєв запевняють, що агентство є «незалежним та законним, яке публікує суспільно важливу інформацію». Вони переконують, що організація не має стосунку до проекту «Лахта».Про Хусяйнову зазначено, що вона не мала впливу на редакційний контент, а лише займалась бухгалтерією. У позові наголошується: Facebook посягає на свободу слова і дискримінує ФАН через російське походження.
Американський прокурор Ренато Маріотті (Renato Mariotti) впевнений, що такі звинувачення є вкрай слабкими і справа зроблена заради піару.
Нагадаємо, минулого місяця уряд Великої Британії звинуватив військову розвідку Росії в причетності до чотирьох великих кібератак.