YouTube звинувачують у незаконному зборі даних дітей

YouTube звинувачують у незаконному зборі даних дітей

11:25,
10 Квітня 2018
2102

YouTube звинувачують у незаконному зборі даних дітей

11:25,
10 Квітня 2018
2102
YouTube звинувачують у незаконному зборі даних дітей
YouTube звинувачують у незаконному зборі даних дітей
Автори:
Понад 20 правозахисних організацій подали колективну скаргу на YouTube, звинувачуючи платформу в незаконному зборі даних дітей, молодше 13 років.

Як пише TechCrunch, скарга була подана в Федеральну торгову комісію США (FTC). Згідно з документом, YouTube порушує американський Закон про захист конфіденційності дітей в Інтернеті (Children’s Online Privacy Protection Act). Він передбачає, що компанії повинні повідомляти батькам про збір даних дітей і отримати на це їх згоду.

Правозахисники вимагають, аби Google, якій належить відеоплатформа YouTube, заплатила штраф та внесла зміни в процес обробки персональних даних користувачів.  За їх оцінками, Google має заплатити «десятки мільярдів доларів», оскільки порушення зачепило мільйони дітей. Наприклад, в одного з популярних дитячих каналів ChuChu TV Nursery Rhymes & Kids Songs майже 16 мільйонів абонентів та більше 10 мільярдів переглядів каналу. При цьому користувачі молодше 13 років автоматично скеровуються на YouTube Kids - майданчик з дитячим контентом та, відповідно, таргетованою на дітей рекламою. Платформа як мінімум збирає дані про локацію та звички дітей щодо перегляду відеороликів, вказують автори скраги.

Представники Google заявили, що поки не переглянули скаргу, але запевнили, що «захист дітей і сімей є основним пріоритетом компанії».

Раніше платформа YouTube втратила частину рекламодавців через відео, в яких експлуатують дітей. На подібний контент звернуло увагу видання BuzzFeed, яке згодом поділилося своїми знахідками з YouTube. Платформа пообіцяла посилити контроль над роликами, які поширюються в мережі та зробити правила монетизації відео більш жорсткими.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Tech Bakbak
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду