Після стрілянини в школі Паркленду у Twitter активізувалися російські боти
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Після стрілянини в школі Паркленду у Twitter активізувалися російські боти
Як пише Wired, сайт Hamilton 68, який відстежує російську пропаганду в Twitter, зафіксував активність серед акаунтів, які раніше були відзначені розробниками сайту як поширювачі пропаганди. Серед профілів, які внесені в базу Hamilton 68, є й боти, і «тролі», й офіційні аканути російських відомст, наприклад МЗС Росії.
За перші 24 години після стрілянини в Паркленді, серед топ-тем, на які писали боти, були стрілянина в школі, контроль над зброєю, середня школа, школа Флориди, американська Національна стрілецька асоціація. А серед хештегів найбільше використовували «Parkland» (Паркленд), «guncontrol» (контроль над зброєю), «guncontrolnow» (контроль над зброєю негайно).
Сайт Botcheck.me, який був створений дваома студентами Берклі, також відстежує поширення пропаганди в Twitter. В його базі - близько 1600 акаунтів, однак не усі вони саме проросійські. Еш Бхат (Ash Bhat), один із творців проекту Botcheck.me, стверджує, що боти здатні швидко реагувати на останні новини, оскільки вони контролюються людьми. За його словами, мережі ботів можуть швидко розкрутити хештеги, й як тільки їх підхоплюють реальні користувачі, Twitter складно відстежувати їх та запобігати можливим маніпуляціям. В інших випадках боти використовують вже існуючі хештеги та теми, аби підсилити певні повідомлення або скерувати їх у потрібне їм русло.
Брет Шефер (Bret Schafer), аналітик з Альянсу забезпечення демократії (Alliance for Securing Democracy) пояснює, що боти транслюють повідомлення як за запровадження контролю над зброєю, так і проти. Таким чином вони намагаються посіяти хаос та розбрат як серед тих, хто виступає проти контролю, так і серед тих, хто його підтримує. З іншого боку, використання популярних у Twitter хештегів може використовуватися для привернення уваги аудиторії, після чого читачам будуть нав’язуватися інші пости, з пропагандистським підтекстом. «Простіше кажучи, це наживка», - вважає Брет Шефер.
Нагадаємо, Twitter нещодавно вирішила повідомляти користувачам, чи бачили вони контент, створений співробітниками прокремлівського «Агентства інтернет-досліджень», більш відомого як «фабрика тролів». А в грудні соціальна мережа Facebook створила портал, на якому користувачі могли дізнатись, чи контактували вони з обліковими записами, створеними «Агентством інтернет-досліджень».