Цукерберг розповів, що змінить у Facebook через виявлену російську рекламу

Цукерберг розповів, що змінить у Facebook через виявлену російську рекламу

15:10,
22 Вересня 2017
3379

Цукерберг розповів, що змінить у Facebook через виявлену російську рекламу

15:10,
22 Вересня 2017
3379
Цукерберг розповів, що змінить у Facebook через виявлену російську рекламу
Цукерберг розповів, що змінить у Facebook через виявлену російську рекламу
Автори:
Компанія Facebook вже передала владі США інформацію про російські рекламні оголошення, які поширювалися в соціальній мережі під час американських виборів, та планує взяти на роботу ще 250 фахівців для запобігання подібним загрозам.

Про це генеральний директор соціальної мережі Марк Цукерберг (Mark Zukerberg) заявив під час прямого ефіру в Facebook. На його сторінці в соцмережі також доступна розшифровка запису.

Нагадаємо, цього місяця сомережа Facebook виявила близько 3 тисяч платних політичних рекламних оголошень. Реклама публікувалася в період з червня 2015 року по травень 2017 року. Вартість платного просування цієї кампанії в Facebook склала 100 тисяч доларів. При цьому усі пости робилися через 470 несправжніх сторінок і акаунтів, які порушують правила соцмережі. За даними Facebook, усі сторінки керувалися з одного центру на території Росії.

«Місія Facebook полягає в тому, щоб надати людям голос і зблизити їх. Це глибоко демократичні цінності, і ми пишаємося ними. Я не хочу, щоб хтось використовував наші інструменти, щоб підірвати демократію. Це не те, за що ми стоїмо», – зазначив пан Цукерберг.

Гендиректор розповів, що компанія створила спеціальні підрозділи, які запобігатимуть втручанню урядів інших держав в контент соціальної мережі. Марк Цукерберг нагадав, що співробітники Facebook «знайшли і заблокували тисячі підроблених облікових записів, які могли б намагатися впливати на вибори у багатьох країнах, зокрема на нещодавні на вибори у Франції».

Він наголосив, що Facebook навряд удасться повністю унеможливими вплив урядів, проте пообіцяв значно ускладнити його реалізацію. Він оголосив про 9 заходів, до яких вдасться компанія, аби цього досягти.

Далі подаємо переклад публікації Марка Цукерберга з невеликими скороченнями.

1. Ми активно співпрацюємо з урядом США у проведенні розслідування російського втручання. Ми досліджуємо це вже протягом багатьох місяців. Спочатку ми не виявили ніяких доказів фальшивих облікових записів, пов'язаних із рекламою в Росії. Та коли ми нещодавно розкрили цю діяльність, ми надали інформацію про це спеціальному раднику. Цього ранку я відправив до Конгресу нашу команду, аби вона повідомила там про наші знахідки . Згідно з загальним правилом, ми обмежені тим, що можемо публічно говорити про розслідування правоохоронними органами. Але ми підтримаємо Конгрес у вирішенні того, як найкраще поінформувати про це громадськість, і очікуємо, що уряд опублікує висновки, коли розслідування буде завершено.

2. Ми будемо продовжувати наше розслідування стосовно того, що сталося в Facebook під час цих виборів. Ми можемо знайти більше доказів, і якщо ми це зробимо, то продовжимо співпрацювати з урядом. Ми спостерігатимемо за іноземцями, зокрема за російськими групами та групами з інших колишніх радянських держав, а також організаціями, що проводять кампанії, для подальшого розуміння того, як вони використовували наші інструменти.

3. Майбутній – і, можливо, найважливіший крок, який ми втілимо, – це зробимо політичну рекламу більш прозорою. Коли хтось купує політичну рекламу на телебаченні або в інших медіа, відповідно до законодавства, він зобов'язаний розкрити, хто за це платить. Але ви все ще не знаєте, чи бачите такі самі повідомлення, як і всі інші. Ми збираємося вивести Facebook на ще більший рівень прозорості. Ви не лише знатимете, з якої сторінки було сплачено за рекламне повідомлення, а й зможете відвідати сторінку рекламодавця та побачити інші оголошення, які він публікує для аудиторії Facebook. Ми втілимо це протягом найближчих місяців, і співпрацюватимемо з іншими, щоб створити новий стандарт прозорості політичної реклами в Інтернеті.

4. Ми посилимо наш процес модерації оголошень політичної реклами. Використовувати будь-який з наших інструментів, порушуючи закон, – завжди було проти наших правил. Зараз ми вже маємо достатньо засобів контролю, аби цьому запобігати. Більшість рекламних оголошень купується програмним шляхом через наші додатки та веб-сайт, тож рекламодавець не спілкується з цього приводу ні з ким з Facebook. Але навіть не залучаючи додаткових співробітників, які беруть займатимуться продажами, ми можемо зробити краще.

Я не обіцяю, що ми віднайдемо весь поганий контент у нашій мережі. Ми не перевіряємо, що скажуть люди до того, як вони це кажуть. І, чесно кажучи, я не думаю, що суспільство повинно від нас цього вимагати. Свобода означає, що вам не потрібно попередньо питатися дозвілу – ви за замовчуванням можете казати, що хочете. Якщо ви порушите наші стандарти чи норми закону, тоді будете відповідати за наслідки.

5. Ми збільшимо наші інвестиції в безпеку, насамперед що стосується чесності проведення виборів. Наступного року ми більш ніж вдвічі збільшимо команду, яка працює над відстеженням виборів. Загалом ми додамо понад 250 людей у ​​всі наші відділи, зосереджені на безпеці та надійності нашої мережі.

6. Ми розширимо наше партнерство з виборчими комісіями по всьому світу. Ми вже працюємо з комісіями у багатьох країнах, щоб допомогати людям реєструватися для голосування та дізнаватися інформацію. Ми також створимо канал, щоб інформувати виборчі комісії про ризики в Інтернеті, які виявили конкретно на їхніх виборах.

7. Ми збільшимо обмін інформацією про загрозу з іншими технологічними компаніями, а також тими, що займаються безпекою. Ми вже ділимося інформацію про підозрілих користувачів за допомогою таких програм, як ThreatExchange, і вивчаємо шляхи, якими зможемо інформувати про всіх, хто намагається втручатися у вибори. Справді важливо, щоб технологічні компанії почали співпрацю щодо цього, бо майже напевне особа, яка намагається використати Facebook зі зловмисно метою, намагатиметься зробити те ж саме на інших інтернет-платформах.

8. Ми активно працюємо над зміцненням демократичного процесу. Окрім дослідження загроз, ми також створимо більше послуг для захисту нашої спільноти, взявши участь у політичному дискурсі. Наприклад, ми розглядаємо адаптацію наших систем по боротьбі зі цькуваннями для захисту від політичних переслідувань і збільшуємо кількість інформаційних інструментів голосування, щоб допомогти багатьом людям розібратися.

9. Ми працюємо над забезпеченням чесності виборів у Німеччині, які відбудуться цих вихідних, вживаючи заходи проти тисяч несправжніх акаунтів та співпрацюючи з державними органами та ділячись досвідом з безпеки із кандидатами та партіями. Ми також стежимо за діяльністю облікових записів, які ми видалили, і поки що не виявили подібних активностей щодо виборів в Німеччині. 

Нагадаємо, після заяви Facebook про знайдені рекламні оголошення Сенат США повідомив, що запитає у компанії більше даних про російське втручання у вибори.

Ще в липні американські конгресмени попросили Facebook дати свідчення про втручання Росії у вибори. На їх думку Facebook може допомогти з’ясувати, чи хтось із виборчого штабу Дональда Трампа допомагав Росії поширювати фейкові новини з метою зашкодити кандидатці в президенти Гілларі Клінтон. А розслідування ФБР щодо втручання Росії у вибори США розпочалося в лютому.

Нещодавно чотири колишні працівники Facebook розповіли про процес модерації реклами в той час, коли тривала кампанія з поширення «російських оголошень». За їх словами, система фільтрування публікацій не була побудована для виявлення пропаганди.

Раніше газета The Guardian опублікувала правила модерації контенту в Facebook. На прийняття рішень модераторам часто дається близько 10 секунд. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду