Близько 10 млн людей побачили у Facebook пов’язану з Росією рекламу

Близько 10 млн людей побачили у Facebook пов’язану з Росією рекламу

09:19,
3 Жовтня 2017
2675

Близько 10 млн людей побачили у Facebook пов’язану з Росією рекламу

09:19,
3 Жовтня 2017
2675
Близько 10 млн людей побачили у Facebook пов’язану з Росією рекламу
Близько 10 млн людей побачили у Facebook пов’язану з Росією рекламу
Автори:
Соціальна мережа Facebook заявила, що рекламу, пов'язану з Росією й поширено до і після виборів в США, побачили близько 10 мільйонів користувачів.

Про це повідомив віце-президент з глобальної політики компанії Джоель Каплан (Joel Kaplan) в офіційному блозі соціальної мережі.

2 жовтня Facebook передала 3 тисячі оголошень трьом комітетам Конгресу з розслідування впливу Росії на вибори президента США в 2016 році.

Джоель Каплан заявив, що реклама, схоже, пов’язана з російською компанією, відомою як Internet Research. Він наголосив, що компанія порушила правила Facebook, тому що реклама надходила з фальшивих облікових записів.

Соціальна мережа також повідомила, що реклама тривала з 2015-го до 2017 року, близько 44 відсотків з неї було запущено до виборів, які відбулися 8 листопада 2016 року. 

Близько 25% оголошень не побачив жоден користувач. Це пов'язано з рекламною політикою Facebook, згідно якої реклама охоплює аудиторію на основі релевантності, тож деякі оголошення можуть нікому не бути показані.

На 50% оголошень було витрачено менше 3 доларів США, а на 99% повідомлень - менще 1000 доларів.За показ деяких рекламних оголошень було сплачено в російських рублях.

Також у компанії повідомили, що наймуть на роботу понад 1000 людей, щоб запобігти появі реклами, яка б могла ввести користувачів в оману на майбутніх виборах.

Як писав MediaSapiens, соціальна мережа Facebook виявила низку платних політичних рекламних оголошень, які ймовірно поширювалися з Росії. Реклама публікувалася в період з червня 2015 року по травень 2017 року. Загалом було опубліковано близько 3000 постів, а вартість платного просування цієї кампанії в Facebook склала 100 тисяч доларів. При цьому усі пости робилися через 470 несправжніх сторінок і акаунтів, які порушують правила соцмережі. За даними Facebook, усі сторінки керувалися з одного центру на території Росії.

У липні американські конгресмени попросили Facebook дати свідчення про втручання Росії у вибори.

Окрім того, колишні модератори Facebook розповіли, що їх зовсім не готували до виявлення чи боротьби з російською пропагандою в соцмережі. А система премодерації платних оголошень не пристосована до пошуку в них пропагандистського контенту.

21 вересня генеральний директор Facebook Марк Цукерберг повідомив, що компанія надасть усю знайдену інформацію владі США та продовжуватиме розслідувати цю справу. Пан Цукерберг також заявив, що Facebook візьме на роботу фахівців для запобігання подібним загрозам й розширить партнерство з виборчими комісіями по всьому світу.

Також до Конгресу США для надання свідчень в рамках розслідування про втручання Росії в американські вибори 2016 року запросили керівників компаній Alphabet (Google) та Twitter.

Нещодавно стало відомо, що соцмережа Twitter закрила 220 російських акаунтів через зв'язок з виборами в США.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
armasdeventa.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду