Facebook підбиває підсумки перших шести місяців роботи Journalism Project

Facebook підбиває підсумки перших шести місяців роботи Journalism Project

17:35,
26 Липня 2017
1955

Facebook підбиває підсумки перших шести місяців роботи Journalism Project

17:35,
26 Липня 2017
1955
Facebook підбиває підсумки перших шести місяців роботи Journalism Project
Facebook підбиває підсумки перших шести місяців роботи Journalism Project
Автори:
Соціальна мережа шість місяців тому запустила проект для журналістів. Нині Facebook опублікувала звіт щодо своєї співпраці з редакціями-партнерами та про роботу проекту.

Згідно зі звітом, Facebook зосередила роботу на трьох напрямках: розробка нових продуктів, тренінги та інструменти для журналістів й тренінги та інструменти для спільноти.

За шість місяців представники компанії зустрілися з 2 600 видавцями з усього світу. Таким чином соцмережа збирає фідбек від редакцій щодо того, як вони використовують Facebook у своїй роботі. На основі отриманих даних компанія внесла деякі покращення у свій сервіс Instant Articles: додала кнопку «заклику до дії», запрвоадила можливість одночасної публікації контенту на кількох платформах (наприклад, Google AMP та Apple News), додала секцію «Пов’язані статті» та зробила більш гнучку систему монетизації контенту.

«Instant Articles сьогодні виплачує видавцям більше 1 мільйона доларів щодня, а за останні 6 місяців обсяги перетікання аудиторії з Facebook до сервісу Instant Articles зросли більш ніж на 50%», - йдеться у звіті. Також соцмережа підрахувала, що за останні шість місяців кількість редакцій, які почали користуватися Instant Articles, зросла на 25% - тепер їх більше 10 000.

Також соцмережа ще раз нагадала про тестування нового функціоналу, який спонукатиме читачів купувати платні підписки видань. А перевірені партнери Facebook зможуть монетизувати свої відеостріми та ролики.

Крім того, Facebook відзвітувалася про проведення 15 «Днів новин» - заходів, на яких журналісти могли відвідати тренінги, сесії зворотного зв'язку, та виступи від партнерів. Усі «Дні новин» відбулися в 15 різних містах США і протягом наступних шести місяців соцмережа планує провести ще 15 подібних заходів. Також представники Facebook відвідали більше 70 заходів,що стосувалися медіаринку.

Соцмережа за цей час розширила й серію онлайн-курсів про продукти та інструменти Facebook для журналістів. Нині вони доступні на 10 мовах. Спільно з Інститутом Пойнтера для медійників було створено навчальний план із трьох курсів, після закінчення якого можна отримати відповідний сертифікат. Інше партнерство було укладено в рамках організації First Draft Network - окрім Facebook до неї долучилися такі гіганти як Twitter, Google News Lab, YouTube, Poynter та багато провідних видань (The Washington Post, AP, The Guardian, The New York Times, Al Jazeera, Bellingcat, USA Today, The Telegraph, NBC News, Deutshe Welle й інші).

Раніше Марк Цукерберг кілька разів звертався до користувачів Facebook, розповідаючи їм про нові завдання соцмережі. Він повторював, як важливо створювати «інформовані спільноти» й тому важливою частиною нової місії Facebook є підтримка адміністраторів груп і лідерів спільнот. Ця ж політика знайшла відображення й у звіті щодо роботи Journalism Project. У ньому компанія нагадує про попередні ініціативи, націлені проти поширення фейкових новин, оновлення алгоритмів формування стрічки, аби користувачі бачили більше цінних та інформативних публікацій і тестування розділу «Пов’язані статті». Окрім того, соцмережа експериментувала й з новим інструментом, завдяки якому користувачі можуть позначати фейкові новини й повідомляти про них Facebook.

«Ми хочемо дати користувачам навички розпізнавати фейкові новини на будь-якій платформі», - йдеться у звіті. Тому компанія провела три воркшопи в США, Німеччині та Великобританії, присвячені медіаграмотності. Вона також виділила фінансування американській організації News Integrity Initiative на проведення досліджень та реалізацію проектів, які стосуються медіаграмотності. Facebook планує проводити подібну роботу й в азійському керунку.

«Ми тільки починаємо. Ми так багато дізналися з моменту, коли ми запустили Facebook Journalism Project, і це співробітництво вже створило інновації, яких ми не могли б досягнути самостійно. Нам потрібно докласти злагоджених зусиль, щоб побудувати майбутнє, в якому зможе процвітати якісна журналістика», - підсумовує компанія.

Нагадаємо, Facebook Journalism Project був запущений у січні цього року. Однак, медіаспільнотою він був сприйнятий неоднозначно. Соцмережу запідозрили у спробі попіаритися чи отримати більше контенту від видавців при мінімальних витратах. Також MediaSapiens писав про те, чи вигідний для ЗМІ сервіс лонгрідів Instant Articles.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Facebook
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду