Facebook розробляє можливості друкувати силою розуму і чути шкірою

Facebook розробляє можливості друкувати силою розуму і чути шкірою

15:00,
20 Квітня 2017
2172

Facebook розробляє можливості друкувати силою розуму і чути шкірою

15:00,
20 Квітня 2017
2172
Facebook розробляє можливості друкувати силою розуму і чути шкірою
Facebook розробляє можливості друкувати силою розуму і чути шкірою
Автори:
Щороку Facebook проводить масштабну конференцію F8, на яку з’їжджаються спеціалісти, що розробляють для компанії різноманітні програми та алгоритми. На цьогорічному форумі Facebook показав власні напрацювання в нейроінтерфейсах.

Про це пише Platforma.

Facebook працює над створенням технології, яка дозволить користувачам набирати текст без клавіатури. Про це стало відомо на конференції F8, яка з 2007 року проходить у США. На ній компанія зазвичай розповідає про поточні напрямки роботи в різноманітних сферах. Виявилось, що вже півроку Facebook розробляє нейроінтерфейс разом з Каліфорнійським університетом у Сан-Франциско, Каліфорнійським університетом у Берклі, Університетом і медичним центром Джонса Хопкінса, а також з Медичним коледжем Університету Вашингтона в Сент-Луїсі.

Для демонстрації експериментальної технології голова дослідницького підрозділу Facebook Building 8 Регіна Дуган показала запис зі Стенфордської лабораторії, на якій доброволець друкувала за допомогою такого інтерфейсу зі швидкістю вісім слів за хвилину. В компанії запевняють, що це лише початок, і в подальному людина зможе «надиктовувати» комп’ютеру понад 100 слів за хвилину. Регіна Дуган не розкрила особливості роботи технології, але повідомила, що вона неінвазивна – тобто ніякі чіпи чи електроди в людину при цьому не вбудовують.

Крім того, на конференції представники Facebook розповіли про розробку технології, яка дозволить «чути» за допомогою шкіри. Той же підрозділ Building 8 зараз працює над спеціальним рукавом з 16 датчиками, що відповідають за тактильну віддачу. Замість відтворення звуку система адаптує частоту коливань для передачі на шкіру, а користувач по різній частоті впливу визначає сказане.

Розробка поки що перебуває на початковій стадії, але при тестуванні прототипу доброволець зміг вивчити за годину і потім вірно розрізнити кілька різних слів за характером вібрації, яка передається на шкіру. В проведеному експерименті один учасник за допомогою планшета вибирав колір і форму фігури, а другий «почув» вибрані параметри за допомогою шкіри і взяв в руки потрібну фігуру заданого кольору.

Раніше MediaSapiens писав про те, що Facebook планує запровадити більше реклами в Messenger та зробити її пріоритетним напрямком для монетизації сервісу.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
securitylab.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду