Бельгійцям рекомендують користуватись соцмережами в екстрених ситуаціях

Бельгійцям рекомендують користуватись соцмережами в екстрених ситуаціях

10:58,
25 Березня 2016
3013

Бельгійцям рекомендують користуватись соцмережами в екстрених ситуаціях

10:58,
25 Березня 2016
3013
Бельгійцям рекомендують користуватись соцмережами в екстрених ситуаціях
Бельгійцям рекомендують користуватись соцмережами в екстрених ситуаціях
Автори:
22 березня в день терактів у Брюсселі перевантажені мережі мобільного зв'язку не дозволяли усім бельгійцам отримати інформацію про стан здоров'я і місцеперебування своїх рідних і друзів.

Саме тому заступник прем'єр-міністра Алекзандер Де Кру звернувся до громадян, закликаючи у випадку терактів писати у соцмережі, такі як Facebook, WhatsApp та Twitter.

Таку ж заяву зробив Бельгійський кризовий центр, запропонувавши тим, хто перебуває за межами країни, спершу писати повідомлення. У центрі також зазначили, що не варто завантажувати фото та відео, оскільки це перевантажує місцеві мережі.

У свою чергу, найбільший бельгійський провайдер надав безкоштовний добовий доступ до WiFi по всій країні.

На зустріч пішла й соціальна мережа Facebook, яка активувала у Брюсселі функцію Safety Check.

Автори видання Washington post створили презентацію, у якій стисло пояснили, чому користуватись соцмережами під час надзвичайних ситуацій справді корисно.

  •  у Facebook є спеціальна функція для надзвичайних ситуацій. Соцмережа надішле повідомлення, якщо поряд трапиться стихійне лихо, масова стрілянина чи терористична атака і запитає, чи усе з вами добре.
  • функція Safety check, створена для випадків цунамі і землетрусів, після паризьких терактів у листопаді 2015 року була змінена під терористичні атаки. За її допомогою можна позначити себе як вцілілого чи потерпілого. Тоді у Парижі за перші 24 години функцією скористались 4,1 млн людей.
  • cоцмережа може визначити ваше місцезнаходження за містом, яке є вашою домівкою, та останнім місцем, де ви були онлайн.
  • коли ви зареєструєтеся, усі друзі отримають про це повідомлення. Отже, усі знайомі, які знаходяться у цьому ж районі, опиняться в одному списку.

Знайти цю функцію у Facebook можна у меню «Вхідні від служб підтримки».

Як писав MediaSapiens,  мешканці Брюсселя після терактів в  в аеропорту та метрополітені, пропонують одне одному допомогу, використовуючи хештег #OpenHouse. Чимало бельгійців використали цей хештег у своїх твітах, а також декілька осіб створили окремі Twitter-акаунти, які б дозволили людям знайти конкретні пропозиції допомоги.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Фото: entrepreneur.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду