Facebook дослідила, як сім’я впливає на кар’єрний вибір дитини (інфографіка)

Facebook дослідила, як сім’я впливає на кар’єрний вибір дитини (інфографіка)

15:00,
23 Березня 2016
3854

Facebook дослідила, як сім’я впливає на кар’єрний вибір дитини (інфографіка)

15:00,
23 Березня 2016
3854
Facebook дослідила, як сім’я впливає на кар’єрний вибір дитини (інфографіка)
Facebook дослідила, як сім’я впливає на кар’єрний вибір дитини (інфографіка)
Автори:
Дослідження встановлювало взаємозв’язки між професією батьків та дітей.

Як йдеться на офіційному сайті,  об’єктом дослідження стали 5,6 мільйонів анонімних Facebook-акаунтів. Спочатку  розглядався рід занять у парах батько-син та мати-дочка, що дозволило виявити цікаві закономірності. Наприклад, якщо батько працює у юридичній сфері, то є велика ймовірність, що його син  буде медиком (тобто, якщо розглядати частку медиків серед загальної кількості користувачів інших професій, то виходить, що сини юристів йдуть у медицину частіше у 4,6 рази, ніж ті, хто не має батьків-юристів). 

20% матерів, які працюють в офісі чи на адміністративних посадах, мають дочок, які обирають такий же кар’єрний шлях. Чоловіки, які зайняті у воєнній справі, з високою ймовірністю мають дітей, які працюють в охоронних структурах. Якщо чоловіки-батьки займаються фермерською справою, рибальством чи лісництвом, то лише 3% їх синів обирають такий рід діяльності – однак ймовірність повтору професії у 7,6 разів більша (ніж серед чоловіків-фермерів, які не мають батьків у цій сфері).  8,5% дочок матерів-медсестр обирають цю ж кар’єру, що є в 3,75 разів частіше, ніж ті, чиї матері не працюють цій сфері.

Інфографіка ілюсторує, яка частка дітей у батьків певної професії обирає певний рід діяльності (на сайті інфографіка інтерактивна, й можна переглянути кореляцію за всіма професіями).

Крім того, дослідники дивились, чи рідні брати або сестри (siblings) обирають однаковий шлях у кар’єрі – результати засвідчили, що так чинять 15%, що вище, ніж середній показник людей «однакової статі, схожого віку» (збіг становить 8,6%).  Цікаво, що двійнята з більшою ймовірністю обирають однакову професію (24,7%) – цей факт здивував дослідників.

«Ми побачили, що люди схильні обирати такий самий рід діяльності, як сім’я, це особливо помітно у випадку двійнят. Однак, загалом більшість дітей обирають свій шлях та професію, що відрізняється від їх батьків та братів чи сестер», - йдеться у дослідженні. 

Раніше повідомлялось, що у Facebook відкрився відділ з вивчення соціальних взаємодій у віртуальній реальності.

У лютому компанія перевірила теорію шести рукостискань і перетворила її на «теорію 3,57». 

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Фото: careerafter12th.in
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2025 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду