Люди з усього світу обговорюють у соцмережах колір сукні

Люди з усього світу обговорюють у соцмережах колір сукні

10:58,
2 Березня 2015
7622

Люди з усього світу обговорюють у соцмережах колір сукні

10:58,
2 Березня 2015
7622
Люди з усього світу обговорюють у соцмережах колір сукні
Люди з усього світу обговорюють у соцмережах колір сукні
Автори:
Інтернет-користувачі активно обговорюють, які кольори вони бачать на фотографії сукні, що була опублікована минулого місяця користувачем Swiked на сервісі Tumblr.

Як пише Меган Гарбер (Megan Garber) у статті для The Atlantic, головна проблема із «вірусним» зображенням сукні в тому, що дехто бачить на ньому синій та чорний кольори, а хтось – білий та золотий.

«При цьому кожна зі сторін на 1000 відсотків переконана, що вона бачить плаття таким як воно є насправді», - додає авторка.

Причину різниці у сприйнятті кольорів пояснюють психологічними відмінностями між людьми. Тим не менш, як пише журналістка The Atlantic, ця сукня змусила нас поцікавитися фізичним світом довкола та нашим місцем у ньому. Хоч деякі факти можуть сприйматися як непорушні, вони насправді нестабільні, додає видання.

Коментували феномен сукні у соцмережах численні відомі люди, наприклад американська співачка Тейлор Свіфт (Taylor Swift), актриса та модель Кім Кардашьян (Kim Kardashian), сенатор Коннектикуту Кріс Мерфі (Chris Murphy) та інші.

The Atlantic публікує також твіт з аккаунту, підписаного як God (Бог): «Колір сукні? Справді? Це те, про що ви хочете запитати мене? Рівень океану зростає на чотири дюйми що два роки. Ви знаєте це, правда?»

Розвиваючи цю думку, авторка намагається пояснити, чому меми так захоплюють людей. Вони маленькі, прості, дурні, але вони також соціальні, спільні. «Вони запрошують нас брати у чомусь участь, пристосовуватися, жартувати, створювати щось разом за однаковими правилами», - пише Меган Гарбер, додаючи що сукня стала чудовою метафорою для цього. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
theatlantic.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду