Люди з усього світу обговорюють у соцмережах колір сукні
Як пише Меган Гарбер (Megan Garber) у статті для The Atlantic, головна проблема із «вірусним» зображенням сукні в тому, що дехто бачить на ньому синій та чорний кольори, а хтось – білий та золотий.
«При цьому кожна зі сторін на 1000 відсотків переконана, що вона бачить плаття таким як воно є насправді», - додає авторка.
Причину різниці у сприйнятті кольорів пояснюють психологічними відмінностями між людьми. Тим не менш, як пише журналістка The Atlantic, ця сукня змусила нас поцікавитися фізичним світом довкола та нашим місцем у ньому. Хоч деякі факти можуть сприйматися як непорушні, вони насправді нестабільні, додає видання.
Коментували феномен сукні у соцмережах численні відомі люди, наприклад американська співачка Тейлор Свіфт (Taylor Swift), актриса та модель Кім Кардашьян (Kim Kardashian), сенатор Коннектикуту Кріс Мерфі (Chris Murphy) та інші.
The Atlantic публікує також твіт з аккаунту, підписаного як God (Бог): «Колір сукні? Справді? Це те, про що ви хочете запитати мене? Рівень океану зростає на чотири дюйми що два роки. Ви знаєте це, правда?»
Розвиваючи цю думку, авторка намагається пояснити, чому меми так захоплюють людей. Вони маленькі, прості, дурні, але вони також соціальні, спільні. «Вони запрошують нас брати у чомусь участь, пристосовуватися, жартувати, створювати щось разом за однаковими правилами», - пише Меган Гарбер, додаючи що сукня стала чудовою метафорою для цього.