Іранську журналістку нагородили за жіночу сторінку у Facebook

Іранську журналістку нагородили за жіночу сторінку у Facebook

17:30,
25 Лютого 2015
3196

Іранську журналістку нагородили за жіночу сторінку у Facebook

17:30,
25 Лютого 2015
3196
Іранську журналістку нагородили за жіночу сторінку у Facebook
Іранську журналістку нагородили за жіночу сторінку у Facebook
Автори:
Іранська журналістка Масіх Алінеджад (Masih Alinejad) отримала міжнародну нагороду у сфері прав людини за створення популярної сторінки у Facebook. У ній вона, всупереч ортодоксальним традиціям, заохочує співвітчизниць розміщувати свої знімки без хіджабу (чадри).

На Женевському саміті з прав людини та демократії група 20 неурядових організацій вручила Алінеджад нагороду за права жінок, повідомила The Guardian.

Цим було відзначено заслуги журналістки, яка «надала голос тим, хто його не має, збудила совість людства, підтримавши боротьбу іранських жінок за основні права людини, свободу і рівність».

Алінеджад сказала, що нагорода сприятиме кращому розумінню у світі життя й боротьби її співвітчизниць.

«Від 7-річних школярок до 70-річних бабусь їх змушують носити хіджаб, -  мовиться у заяві журналістки,  опублікованій у мережі. - Сподіваюся, ця нагорода сприятиме тому, що їхні  протестні голоси відгукнуться в ООН».

38-річна Масіх Алінеджад створила сторінку «Непомітні свободи іранських жінок» (Stealthy Freedoms of Iranian Women) у Facebook у травні минулого року.

Алінеджад заявила, що створила її, аби дати своїм співвітчизницям право вибору.

Протягом декількох тижнів вона отримала понад півмільйона «лайків». Тисячі жінок публічно скинули чадру та надіслали їй для публікації свої знімки.

Спрямована проти ортодоксальних традицій акція роздратувала владу. Державні медіа розгорнули наклепницьку кампанію, звинувативши Масіху Алінеджад у вживанні легких наркотиків та збоченнях.

Однак її заклик відмовитися від носіння чадри, що в Ірані та в деяких інших країнах Перської затоки й Афганістані вважається нормою традиційної моралі, отримав підтримку у жінок країни.

За словами іранської журналістки, все почалося з того, що декілька жінок написали їй: «Не розміщуйте свої знімки без чадри. Не зліть жінок, які  живуть в Ірані без цієї свободи…»

Це повідомлення Масіх Алінеджад поширила у Facebook серед своїх прихильниць.

Журналістка відповіла критикам: «Якщо ти жінка і не віриш у те, що мусиш під примусом носити чадру, то, де б ти не була – проймися таємно духом свободи, аби обмеження не згубили тебе».

До тесту Алінеджад додала свій знімок без чадри, зроблений в Ірані, коли вона, кинувши виклик ісламській традиції, сіла за кермо авто. Це й поклало початок іранській сенсації.

Відтоді вона отримувати щодня пересічно по 50 фото жінок без чадри.

Число прибічників Масіх Алінеджад бурхливо зростало. Невдовзі її сторінка у Facebook виявилася недостатньою. Тоді вона створила нову – вже згадувану Stealthy Freedoms of Iranians Women, призначену винятково для  їхніх знімків без чадри.

Нині її сторінка у Facebook, має більше, ніж 760 тисяч підписників. Алінеджад і досі отримує фото жінок без чадри, не рідко  з коментарями.

Одна молода жінка разом зі своїм  знімком надіслала повідомлення: «Ми ніколи не просили, щоб нас відправляли на небеса силою. Однак заради небесного  не перетворюйте  наше життя  на цьому світі на пекло. Нам хотілося б відчути справжню свободу, а не свободи  крадькома (приховані свободи)».

Масіх Алінеджад – відома постать в Ірані та за його межами. Вона працювала у низці іранських видань. 2009 року після викриття корупційного скандалу журналістка потрапила у немилість  до влади й змушена була покинути батьківщину. Нині разом з сином живе у Лондоні.

Працює репортеркою популярного  сатиричного телевізійного шоу OnTen на  «Голосі Америки» мовою фарсі, а також кореспонденткою Radio Farda (іранському відділенні «Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа»).

Алінеджад – авторка трьох книжок, виданих мовою фарсі. Книга «Я – вільна» про проблеми іранських жінок вийшла друком у Німеччині. Роман «Терновий вінець» про Ісуса Христа нині перекладають на англійську   мову.

Раніше Масіх Алінеджад вже отримала низку міжнародних нагород.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Масіх Алінеджад, rferl.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду