Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Мюнхені заборонили рекламу Marlboro
Рекламні щити, які вперше з’явилися по всій Німеччині ще 2011 року, закликають не вагатися і спробувати сигарети Marlboro. У першій хвилі рекламних оголошень обігравалися англійські слова maybе («можливо») та be («бути»). Частина may- у слові «можливо» перекреслена – таким чином доноситься повідомлення, мовляв, відкинь сумніви і кури.
Рекламний плакат кампанії Maybe. Фото - thelocal.de
Головним повідомленням другої серії біл-бордів був заклик – «Ніяких, можливо!» і продовження, що напрошується саме собою – «Лише “так”! Дій!». На рекламних плакатах змальовувалися конкретні життєві ситуації – молода пара, що цілується і надпис «Можливо, ніколи не закохатися».
Хлопець, що тікає – «Можливо, ніколи не знайти свій шлях».
Хлопець, що стоїть на даху хмарочоса – «Можливо, ніколи не досягти успіху».
На думку представників громадського руху «Вільні від куріння» (Rauchfrei), усі ці ситуації – типові для молоді. Те, з чим вони зіштовхуються у процесі дорослішання, чого бояться і що викликає у них сумніви. Рекламна ж кампанія Marlboro, так би мовити, підтримує їх у ці моменти, виступає другом, закликає не боятися, робити так, як вони самі відчувають і хочуть.
«Немає жодних сумніві, що рекламна кампанія Maybe орієнтована на молодь. А це є порушенням німецького законодавства», – заявив Йоханнес Шпатц (Johannes Spatz), прес-секретар організації Rauchfrei.
Саме ця організація 2012 року звернула увагу влади Мюнхена на рекламну кампанію, стверджуючи, що вона орієнтована на молодь і показує куріння як щось гідне наслідування. А обидва ці прийоми не дозволені законодавством Німеччини. Влада почала вивчення питання, яке тривало майже рік, і нарешті ухвалила рішення, що забороняє подальше використання рекламних матеріалів кампанії Maybe.
Нагадуємо, у Німеччині повністю заборонена реклама сигарет у ЗМІ, однак й досі дозволена на зовнішніх носіях.
Це не перша «зухвала» рекламна кампанія Philip Morris International, яким і належить бренд Marlboro. Того ж 2011 вони розмістили в Індонезії біл-борди з рекламою сигарет Sampoerna і слоганом «Краще померти, аніж кинути друга. Sampoerna – класний друг».
Джерело: thelocal.de, tobaccotactics.org