Радіожурналіст, який втратив голос, повернеться в ефір за допомогою штучного інтелекту
Радіожурналіст, який втратив голос, повернеться в ефір за допомогою штучного інтелекту
Як повідомляє BBC, вчені з шотландської технологічної компанії CereProc створили для нього новий голос, який використовує технологію штучного інтелекту. За допомогою його старих записів вони навчили нейронну мережу передбачити, як буде розмовляти Джеймі Дюпре та генерувати мову.
Для того, аби згенерувати штучний голос, нейромережі потрібно близько 30 годин записів із голосом реальної людини. Так система вчиться запам’ятовувати та імітувати мовні паттерни. На створення такого штучного голосу нейромережі потрібно кілька днів.
Як розповів журналіст, він почав втрачати голос у 2016 році через рідкісну неврологічну хворобу. Він продовжив працювати політичним репортером у Конгресі США, однак йому довелося відмовитися від ефірів на радіо. В 2017 році сенаторка Ілеана Рос-Лехтінен написала виступила в Конгресі на підтримку журналіста, після чого його роботодавці вирішили знайти спосіб як повернути Джеймі Дюпре в ефір. Очікується, що CereProc невдовзі повністю завершить роботу над штучним голосом для репортера й 25 червня він проведе свій перший радіоефір після тривалої перерви.
Нещодавно компіня Google навчила свого голосового помічника розмовляти по телефону, при цьому він настільки точно імітує людську мову, що відрізнити його від реальної людини дуже складно. Згодом компанія запевнила, що її розумний асистент буде представлятися як робот під час дзвінків. Раніше цього року Google розробила генератор мови для штучного інтелекту під назвою Tacotron 2, якиф вміє перетворювати текст в мову.