Вимірювання радіослухання в Україні у 2016 році проводитиме «TNS Україна»

Вимірювання радіослухання в Україні у 2016 році проводитиме «TNS Україна»

14:58,
28 Жовтня 2015
7353

Вимірювання радіослухання в Україні у 2016 році проводитиме «TNS Україна»

14:58,
28 Жовтня 2015
7353
Вимірювання радіослухання в Україні у 2016 році проводитиме «TNS Україна»
Вимірювання радіослухання в Україні у 2016 році проводитиме «TNS Україна»
Автори:
У конкурсі відкритих пропозицій на проведення єдиного галузевого вимірювання радіослухання в Україні, що здійснюється на замовлення індустріального об’єднання «Радіокомітет», перемогла дослідницька компанія «TNS Україна». Основне дослідження вона повинна розпочати у січні 2016 року. Про це «Радіокомітет» оголосив 28 жовтня.

Участь у тендері брали три дослідницькі компанії – GfK Ukraine, яка здійснює дослідження на замовлення «Радіокомітету» у 2012-2015 роках, «TNS Україна», яка проводила дослідження у 2009-2011 роках, та Factum Group Ukraine.

За словами голови «Радіокомітету» Анни Жуковської, головними факторами, що вплинули на рішення об’єднання, стали вартість проведення вимірювання, а також досвід проведення подібних досліджень і розуміння сучасних реалій індустрії. «“Радіокомітету” імпонує у пропозиції від “TNS Україна” можливість не лише отримувати дані стандартного дослідження радіоаудиторії, але й дані, які дозволять станціям освоювати нові канали дистрибуції, розуміти та оцінювати нові можливості та йти у ногу з часом», – каже пані Жуковська.

Контракт з компанією TNS укладається на рік з правом пролонгації на три роки, хоча тендер у березні 2015 року було оголошено на проведення вимірювання у 2016-2018 роках. Скорочення терміну контракту було умовою від радіохолдингів, що входять в об’єднання, пояснили в «Радіокомітеті». «Зумовлена вона впливом багатьох зовнішніх чинників, зокрема нестабільною ситуацією в країні, що вимагає від керівництва “Радіокомітету” гнучкого реагування та нових рішень», - йдеться в повідомленні.

З метою забезпеченнямаксимально прозорої та професійної процедури обрання переможця тендеру, та укріплення довіри до процесу проведення дослідження радіовимірювання цього року «Радіокомітет» запросив як незалежного експерта компанію Kwendi Media Audit.

Світлана Калініна, керівний партнер Kwendi Media Audit, запевняє, що порушень у процесі проведення конкурсу та обрання переможця зафіксовано не було: «Конкурс було проведено згідно з процедурою, попередньо узгодженою та затвердженою “Радіокомітетом”. Переможця обирали, враховуючи загальну оцінку, що формувалася згідно з погодженим співвідношенням цінової пропозиції та консолідованої оцінки з боку технічного комітету».

За словами заступника керівного директора компанії «TNS Україна» Анни Добривечір, усі вимірювання та деталі методики ще будуть обговорюватись з «Радіокомітетом».

До кінця 2015 року вимірювання радіослухання на замовлення «Радіокомітету» здійснює компанія GFK Ukraine. Зокрема, зараз триває четверта хвиля дослідження.

Катерина М’ясникова, виконавчий директор Незалежної асоціації телерадіомовників, що є керівним партнером «Радіокомітету», прокоментувала, чому з компанією не було продовжено співпрацю ще на 4 роки: «Разом ми зробили важливий крок – створили окреме індустріальне дослідження. За всі роки співпраці ми не мали жодного підтвердженого випадку спотворення даних. Ми впевненні, що дані, які отримував ринок є валютою, вартою довіри. Рішення за результатами конкурсу – це не рішення змінити GFK Ukraine, це обрання іншого підрядника, який запропонував більш привабливі умови співпраці», – наголосила вона.

За словами пані М’ясникової, без змін залишиться метод дослідження та вибірка, тому кардинальних змін у даних не варто очікувати. Ротації у топ-10 радіостанцій важко прогнозувати, оскільки вони залежать не від компанії-дослідника, а від бізнес-стратегії самих радіостанцій.

Нагадаємо, «Радіокомітет» оголосив тендер у березні 2015 року у зв'язку із закінченням наприкінці року договору з компанією GFK, що проводила дослідження радіослухання упродовж останніх чотирьох років. Дослідницька компанія GfK Ukraine виграла тендер на радіовимірювання в листопаді 2011 року. До цього дослідження ринку проводила компанія TNS Ukraine. Радіовимірювання на замовлення «Радіокомітету» проводиться в Україні з 2008 року.

У вересні радіомережа «Радіо ЄС» (ПрАТ «Радіокомпанія "Гала"») зі скандалом вийшла з дослідження аудиторії радіо, яке на замовлення «Радіокомітету» здійснює GfK Ukraine.

Довідка:

«Радіокомітет» – міжгалузеве об'єднання, до якого входять найбільші радіохолдинги України – радіогрупа ТАВР, «Український медіа холдинг», Business Radio Group, «Люкс»; мережеві рекламні агенції – Publicis Groupe, ADV Group (Initiative), Group M, UMG та Radio Expert – та, у якості керівного партнера, - Незалежна асоціація телерадіомовників. «Радіокомітет» створений наприкінці 2007 року задля запуску єдиного галузевого дослідження радіоаудиторії, яким користуватимуться як самі радіостанції, так і рекламні агенції під час планування рекламних кампаній.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду