Осіннє оновлення «FM Галичина»

Осіннє оновлення «FM Галичина»

13:20,
25 Листопада 2014
5370

Осіннє оновлення «FM Галичина»

13:20,
25 Листопада 2014
5370
Осіннє оновлення «FM Галичина»
Осіннє оновлення «FM Галичина»
21 листопада радіо «FM Галичина» презентувало новий сезон. «Телекритика» побувала на презентації та дізналася, які оновлення запропонувала слухачам радіостанція

У новому сезоні західноукраїнська радіостанція «FMГаличина» повністю змінила сітку мовлення, залишивши в ефірі низку брендових програм. Ведучі почали активно використовувати для радіоефірів соцмережі. Основну ставку радіостанція робить на авторські програми. Про це йшлося на презентації нового сезону «FMГаличина» 21 листопада у Львові.

Новий сезон стартував на «FM Галичина» у листопаді під гаслом «Змінилась Україна - змінились ми!». В ефір вийшла низка нових шоу або вже відомих слухачами проектів з певними оновленнями.

Ранок на «FM Галичина» починається о 7:00 із чотиригодинного оновленого ранкового шоу «Ранок без рамок» з новими молодими голосами. За словами директора радіо Олександри Гнатик, нові ведучі ранкового шоу змогли привернути увагу аудиторії 25-35 років. Раніше радіо було зорієнтоване на людей віком 35+.

«Досвід у КВН упродовж 10 років дав свої плоди, - розповів ведучий Дмитро Корнелюк. - Це здоровий стьоб з будь-чого. Перш за все, ведучих одне з одного. У наших ефірах постійно присутній конфлікт статей: чоловік та жінка - друзі, колеги, подружжя, суперники, тощо... Найбільше сперечаємось у забавці "Хто в хаті ґазда". Кажуть, чоловік - голова, а жінка - шия. Незгідні з цим телефонують і змагаються. А ще зі слухачів жартуємо по-доброму».

Також ведучі особисто знайомляться з постійними слухачами у реальному житті та запрошують до себе на ефір.

«Окрім того, деякі забавки, які ми проводимо, раніше можна було уявити лише на телебаченні, - додає ведуча Юля Бєльська. - Для прикладу, забавка "Взяв і поїхав" - типова телепрограма, коли ведучі подорожують світом. Ми це робимо на радіо, підсилюючи діалоги звуковими ефектами. А ще одна з новинок - ми співаємо у прямому ефірі карапульки. Це коротенькі жартівливі пісеньки. Швидкий музичний гумор».

По буднях в ефірі «FM Галичина» продовжує виходити пізнавальний проект «Всьо на глянц» (11:50). Це своєрідна щоденна порція галицизмів. Ведуча Уляна Вербицька підбирає стародавні галицькі слова, розповідає про їхнє походження та трактування.

Із 12:00 до 14:00 триває відома слухачам денна програма вітань «Привітанка від Діанки». У шоу з'явилася дитяча рубрика: ведуча обирає найкраще привітання від дітей, а потім телефонує слухачеві і разом з ним співає останній куплет якоїсь співанки.

Також у програму додали ще й заклики до волонтерства і благодійні проекти. «Волонтери кожен день пишуть: "Немає чаю, кави. Хай куплять хоч кілька кілограмів лимонів". Це все я озвучую в ефірі. За тиждень вся кухня радіостанції була в продуктах», - каже ведуча Діана Гайворонюк.

З 14:00 до 18:00 в ефірі - нове пообіднє шоу «Дефіляда» з Лілею Ваврін. У ньому ведуча розповідає про маловідомі (кумедні та серйозні) факти з життя відомих персон та правила етикету. Також є рубрика «Народний комік», у якій слухачі пропонують свої закінчення відомих приказок.

Увечері з 18:00 до 20:00 на «FM Галичина» - нове вечірнє ток-шоу «Друзі онлайн», у якому ведучі Галюся Батюсь та Максим Романюк «чатяться» зі слухачами. «Ми зачіпаємо дуже прості теми, - каже ведуча. - Наприклад, найбільший фурор був на тему "Активні дідусі і бабусі". Там були такі коментарі, як "Мій дід досі на вишню вилазить". Або ми задавали тему "Що ви в дитинстві робили?". І нам писали: "Дзвонили на невідомі номери і питали: "А ви ноги помили?". І ти зразу згадуєш, що дійсно були такі приколи».

У програмі є інтелектуальна забавка-вікторина «Галицьке IQ» та культурно-мистецька афіша.

У листопаді на «FM Галичина» стартувала програма вихідного дня про українське музичне ретро «З бабиного капелюха». Як каже ведуча Галина Батюсь, це проект для жіночої аудиторії «бальзаківського віку»: «Це музика, яку ми не почуємо щодня: Кириченко, Анна Кудлай, Іво Бобул. У мене нема такого, що я підв'язую музику, наприклад, 50-ті чи 60-ті. Це мій вибір. Уже був ефір про Назарія Яремчука та Аллу Кудлай».

Крім того радіостанція додала в суботній ранковий ефір аналітичну програму тижневих подій Галичини «Деталі тижня» з коментарями експертів і прогнозами на майбутнє.

Також в ефірі залишаються іміджеві програми «FM Галичини»: «Парад хітів» з Андрієм Чемесом, «Від краю до краю» та «Файна рандка».

«Парад хітів» » з Андрієм Чемесом - п'ятнична музична вечірня програма, яка має свої цікавинки: забавка «Так/ні», у якій ведучому ставлять питання і намагаються вгадати зірку через його «Так/ні» відповіді; ще одна гра, у якій ведучий «кидає» популярний англомовний трек у Google-перекладач, і слухачі намагаються вгадати композицію.

Від традиційних радійних хіт-парадів авторська програма Андрія Чемеса відрізняється тим, що в ній є гості. Обмежень у темах немає. Однак є у підборі самих гостей. «Я точно не запрошу нікого, хто співає лише російськомовні пісні, які спілкуються виключно російською. Бо це розходиться із засадами радіо і моїми особистими», - пояснює ведучий.

Для позицій у хіт-параді ведучий обирає музику спільно з редактором. «Наша мета ще й рекламувати нову музику. Так ми презентували, наприклад, Rock-H. Деякі артисти надсилають мені свої альбоми ще до офіційної презентації. І якщо впродовж дня якісь пісні звучать один-два рази, то композиції з "Параду хітів" набагато більше».

Також виконавці доволі часто співають в ефірі «Параду» акустично. Однак російськомовних пісень в ефірі радіостанції взагалі немає. Такою є редакційна політика програми.

«Від краю до краю» - це краєзнавчий пізнавальний проект про історичні, архітектурні цікавинки не лише Галичини, але й Європи. Ведучі самі їздять по тих місцях і привозять звідти свої історії.

«Файна рандка» - обіднє розважальне шоу вихідних днів (субота-неділя з 12:00 до 15:00). Майже рік ведуча Еріка шукала нового співведучого, з яким і повернулася в ефір 8 листопада. «Шукали не професіонала, а класного веселого чувака. Писали у Фейсбуці: "Еріка шукає хлопа!" Стільки мужиків у приват писало! А знайшли Сашка», - розповіла Еріка про нового партнера по ефіру Олександра Кучера.

На фото: Еріка й Олександр Кучер

Формат програми не змінився. «Ми хочемо співати - ми співаємо. Хочемо скакати - скачемо чи вибігаємо на вулицю», - каже Еріка.

Однак повністю змінилися рубрики. Тепер вони більш зорієнтовані на соціальні теми. Хоча й у жартівливій формі. «Наприклад, я двічі на місяць у суботу беру сумку і йду на базар, - каже ведуча. - А Сашко лишається в студії. І говоримо, що скільки коштує».

«Файна рандка» також зачіпає соціальні теми в рубриці «Гоп-стоп, Європа!». У ній слухачі пишуть в онлайні про свої життєві ситуації на кшталт «Мене сьогодні обрахувала білява продавчиня на вулиці такій-то в магазині такому-то». І цю інформацію озвучують в ефірі.

Еріка та Сашко залучають слухачів до активної діяльності. «У нас є рубрика "Хлопавка": слухач має за секунду сказати, що він бачить на web-камері позаду ведучого, - каже Сашко. - Для цього йому потрібно зайти на наш сайт. Картинки малюємо щоразу інші: смайлик, сонечко... Хто побачить - одразу отримує подарунок».

Радіо «FM Галичина» разом зі «Львівською газетою», телепродакшном «Гал-ТБ» та сайтом GalNet.org належить до медіагрупи братів Богдана і Ярослава Дубневичів. Радіостанція мовить у західноукраїнському регіоні з 2010 року й має чотирнадцять частот у Львові, Тернополі, Луцьку, та 11 райцентрах Львівської та Волинської областей.

Фото надані прес-службою радіостанції

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Ведучі радіостанції
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду