Росія поширює нові теорії змови про відповідальність Заходу за продовольчу кризу

Росія поширює нові теорії змови про відповідальність Заходу за продовольчу кризу

18:16,
20 Вересня 2022
2653

Росія поширює нові теорії змови про відповідальність Заходу за продовольчу кризу

18:16,
20 Вересня 2022
2653
Росія поширює нові теорії змови про відповідальність Заходу за продовольчу кризу
Росія поширює нові теорії змови про відповідальність Заходу за продовольчу кризу
Конспірологи звинувачують ЄС та США в намаганні використати зміни клімату як привід для захоплення контролю над сільськогосподарською галуззю.

В мережі набирає обертів нова теорія змови, згідно з якою західні країни намагаються спровокувати масовий голод і спонукати до покори інші країни шляхом обмеження та накопичення світових запасів їжі. Про це повідомляє The New York Times.

Прихильники цієї теорії вважають, що нові екологічні норми сільгоспвиробництва в Європі — це наслідок спроб ліберальних політиків використовувати зміну клімату як привід для того, щоб взяти під контроль сільське господарство. Через призму цієї теорії, наприклад, трактується ініціатива уряду Нідерландів скоротити викиди парникових газів у тваринництві, проти чого протестують місцеві виробники.

Експерти з дезінформації сходяться на думці, що за поширенням цієї брехні стоїть Росія. Таким чином Кремль намагається усунути свою відповідальність за порушення світового постачання продовольства через вторгнення в Україну. За їхніми словами, російська пропаганда проникла в чати правих соціальних мереж і іноді в основні консервативні ЗМІ, такі як програма Fox News Такера Карлсона.

Експерти попереджають, що ці теорії змови знайдуть більш сприйнятливу аудиторію, оскільки вторгнення Росії продовжує тиснути на світові ринки продовольства та енергії та, як очікується, утримує ціни на високому рівні протягом зими. Окрім того, наслідки поширення такої брехні можуть бути радикальнішими, ніж деякі з найпопулярніших теорій змови на кшталт токсичних вакцин чи шахрайства на виборах.

«Коли справа доходить до їжі, стає питанням вибору, хто буде жити, а хто помре. І загроза політичного насильства стає цілком виправданою у свідомості окремих людей», — вважає Джоел Фінкельштейн, співзасновник Network Contagion Research Institute, дослідницького інституту, який відстежує ненависть і екстремізм у соціальних мережах.

Протягом усього літа Інститут фіксував сплеск екстремістської активності, пов’язаної з протестами в Нідерландах, у Twitter, Telegram і 4chan, дошці оголошень, на якій теорії змови поширюються практично безконтрольно. У доповіді інститут зазначив, що багато людей, які поширюють неправдиві повідомлення про навмисні маніпуляції з постачанням їжі, були прихильниками QAnon, маргінального руху, який вважає, що світом керує кабала торговців дітьми.

У публікації, наведеній у звіті, один із прихильників QAnon, який має понад 250 000 підписників у Telegram, написав: «Ніколи не вірте жодної миті, що чогось бракує: харчування, води, олії. Вони створюють і виробляють цей дефіцит».

Лія Брей, виконувачка обов’язків координатора Global Engagement Center, відділу Державного департаменту, який відстежує дезінформацію, сказала, що як у мирний, так і зараз у воєнний час Росія використовує «інформаційні маніпуляції як зброю для досягнення бажаних політичних цілей».

Ці зусилля, як йдеться в останньому звіті центру, поки що були зосереджені на Близькому Сході та в Африці, де нестача продовольства відчувалася найбільш гостро. Але Лія Брей вважає, що Росія буде маніпулювати подібними емоціями цієї зими, коли енергетична незахищеність майже напевно посилиться і розширить географію своєї дезінформації. «Росія збирається використовувати цю тактику ширше, щоб підірвати єдність Заходу», – застерегла вона.

Раніше «MediaSapiens» повідомляв, що прихильники теорій змови в Twitter зосередилися на Україні.

Фото: The New York Times

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду