Пентагон спростував повідомлення Росії про збиття під Одесою «літака з допомогою НАТО»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Пентагон спростував повідомлення Росії про збиття під Одесою «літака з допомогою НАТО»
Пентагон спростував заяву Росії про нібито знищення українського військово-транспортного літака в районі Одеси із великою партією озброєння, яку Україні поставили західні країни.
На прохання прокоментувати повідомлення про «збиття» літака зі зброєю від Заходу, високопосадовець Міністерства оборони США на закритому брифінгу 18 квітня у Вашингтоні сказав:
«Я не бачив повідомлень, які вказують на те, що західна зброя була збита росіянами. Мені нічого не відомо щодо цього і я нічого не бачив з цього приводу. Немає жодних ознак того, що вони (росіяни – ДМ.) завдали удару по вмісту допомоги», – цитує посадовця «Радіо Свобода».
16 квітня міноборони РФ заявило, що нібито «російськими засобами протиповітряної оборони в районі Одеси збитий у повітрі український військово-транспортний літак, що доставляв велику партію озброєння, яку поставили Україні західні країни». Цю заяву активно поширювала російська пропаганда.
10 квітня міноборони РФ повідомило, що російські війська нібито «знищили» пускові установки українських зенітних ракетних комплексів С-300. Російська пропаганда заявила, що однією зі «знищених» установок була та, що передала Словаччина.
Прем'єр-міністр Словаччини Едуард Гегер спростував цей російський фейк.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що Росія готує масштабну кампанію фейків, націлену проти поставок зброї Україні.
24 лютого Росія розпочала масштабний наступ проти України, ЗСУ й тероборона відбивають атаки російської армії. Росіяни обстрілюють ракетами та РСЗВ об'єкти цивільної інфраструктури українських міст, убивають та грабують цивільне населення. Гаазький трибунал уже розпочав збір доказів воєнних злочинів Росії в Україні.
Головні новини про російське вторгнення – за тегом.
«Детектор медіа» в режимі реального часу збирає та документує хроніки кремлівської дезінформації навколо військового наступу на Україну.
Фото: Wiyre Media/Flickr