Вільне копіювання файлів стало релігією
«Копірастія», як зневажливо називають боротьбу за авторські права в інтернеті адепти свободи обміну інформацією, тепер має офіційний антонім – копімізм. Дев’ятнадцятирічний шведський студент філософії Ісаак Єрсон заснував Місіонерську церкву копімізму (Missionary Kopimistsamfundet), що вшановує вільне копіювання та обмін інформацією як найвищу цінність людства, повідомляє The Atlantic.
«Копіювання вашої інформації є ознакою визнання, свідченням того, що ви зробили щось добре», - пояснює свій світогляд засновник організації. Єрсон та його однодумці ще торік подали заявку на офіційну реєстрацію релігійної конфесії. Наприкінці березня їм відмовили, посилаючись на відсутність конкретного предмета вшанування. Тепер копімісти наполягають на зустрічі з чиновниками, аби ті офіційно розтлумачили, чого саме бракує їхній вірі.
«Відтворення інформації є етично правильним. Пересилання інформації є етично правильним. Мікшування інформації є священним різновидом копіювання. Копіювання чи мікшування інформації, отриманої від іншої людини, є знаком поваги до цієї людини. Комунікація священна. Комунікацію необхідно шанувати. Моніторити та підслуховувати людей – гріх. Абсолютна утаємниченість священна», - вчать копімісти. Вони також уважають, що привласнення програмного коду та приховування його від інших є аналогом рабовласництва і має бути заборонене.
Приєднання до копімістської церкви не вимагає ні хрещення, ні обрізання – слід лише погодитись із тим, що всі файли повинні бути відкриті для безкоштовного копіювання. Також для цього треба підучити шведську – сайт невизнаної церкви поки що доступний лише цією мовою.
«Медіаграмотність»