Вільне копіювання файлів стало релігією

00:00,
11 Квітня 2011
1177

Вільне копіювання файлів стало релігією

00:00,
11 Квітня 2011
1177
Вільне копіювання файлів стало релігією
Копімісти вважають засекречування програмних кодів рівнозначним рабовласництву.  

«Копірастія», як зневажливо називають боротьбу за авторські права в інтернеті адепти свободи обміну інформацією, тепер має офіційний антонім – копімізм. Дев’ятнадцятирічний шведський студент філософії Ісаак Єрсон заснував Місіонерську церкву копімізму (Missionary Kopimistsamfundet), що вшановує вільне копіювання та обмін інформацією як найвищу цінність людства, повідомляє The Atlantic.

 

«Копіювання вашої інформації є ознакою визнання, свідченням того, що ви зробили щось добре», - пояснює свій світогляд засновник організації. Єрсон та його однодумці ще торік подали заявку на офіційну реєстрацію релігійної конфесії. Наприкінці березня їм відмовили, посилаючись на відсутність конкретного предмета вшанування. Тепер копімісти наполягають на зустрічі з чиновниками, аби ті офіційно розтлумачили, чого саме бракує їхній вірі.

 

«Відтворення інформації є етично правильним. Пересилання інформації є етично правильним. Мікшування інформації є священним різновидом копіювання. Копіювання чи мікшування інформації, отриманої від іншої людини, є знаком поваги до цієї людини. Комунікація священна. Комунікацію необхідно шанувати. Моніторити та підслуховувати людей – гріх. Абсолютна утаємниченість священна», - вчать копімісти. Вони також уважають, що привласнення програмного коду та приховування його від інших є аналогом рабовласництва і має бути заборонене.

 

Приєднання до копімістської церкви не вимагає ні хрещення, ні обрізання – слід лише погодитись із тим, що всі файли повинні бути відкриті для безкоштовного копіювання. Також для цього треба підучити шведську – сайт невизнаної церкви поки що доступний лише цією мовою.

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду