The Guardian фіксує аномальну кількість коментарів проросійських тролів під публікаціями про Україну
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
The Guardian фіксує аномальну кількість коментарів проросійських тролів під публікаціями про Україну
За словами автора, читачі та журналісти The Guardian занепокоєні тим, що коментують матеріали найняті люди. Їм платять за «тролінг» та образливі напади на тих, хто критикує Росію чи Путіна.
Кріс Еліот пише, що журналісти та читачі все частіше скаржаться на агресивні коментарі.
«Можна навмання обрати будь-яку статтю про Україну та будь-яку точку в коментарях – і опинитися в морі надзвичайно агресивних та ворожих користувачів, які розміщують найбільш упереджену прокремлівську, антизахідну пропаганду», - скаржиться один із користувачів. Він також звертає увагу, що найбільш очевидні «тролі» були зареєстровані після лютого 2014 року. За словами читача, коментарі під статтями про Україну ніби взяті із шаблону й постійно «рекомендуються» іншими користувачами.
Колишній московський кореспондент The Guardian Люк Гардінг (Luke Harding) не має сумніву, що йдеться про цілеспрямовану кампанію і зазначає, що це «широко поширене явище у Росії».
Кріс Еліот нагадує також, що у лютому 2012 року хакери із групи Anonymous зламали електронну пошту лідера молодіжної групи «Наші» Василя Якеменка та інших прокремлівських активістів. Таким чином стало відомо про пошук тролів, які б писали улесливі коментарі про Володимира Путіна і негативні - про опозиційних діячів.