Редактор, який звинуватив РІА «Новости» у цензурі, звільнився – РІА «Новості» цензуру заперечує

00:00,
29 Листопада 2011
1639

Редактор, який звинуватив РІА «Новости» у цензурі, звільнився – РІА «Новості» цензуру заперечує

00:00,
29 Листопада 2011
1639
Редактор, який звинуватив РІА «Новости» у цензурі, звільнився – РІА «Новості» цензуру заперечує
Редактор вихідного дня сайту Inosmi.ru Григорій Охотін звільнився із видання, звинувативши інформагентство РІА «Новости», якому належить портал Inosmi.ru, у цензурі в період передвиборчої кампанії. РІА «Новости» цензуру заперечує.

Раніше у блозі росйського політика Євгенії Чірікової з’явилися скріншоти електронного листування Григорія Охотіна із співробітниками РІА «Новости», у одному з листів йшлося про «величезне прохання» не ставити на сайт «у передвиборчий тиждень ніяких політичних текстів з негативом», у іншому листі йшлося про «наказ» не виставляти на головну сторінку сайту критичні матеріали зарубіжних ЗМІ «про «партію» і Путіна», а якщо подібні статті вже перекладені, «пом’якшувати заголовки». 

Григорій Охотін звільнився з редакції Inosmi.ru, про що розповів порталу Lenta.ru. При цьому він відпрацював робочу зміну 26-27 листопада, у рамках якої не виконував наказів керівництва РІА «Новости».

Охотін назвав імена людей, які просили його «прибирати» політичні тексти – начальник відділу випуску інтернет-проектів РІА «Новости» Ірина Кедровська і замгендиректора РІА «Новости» Леонід Бурмістров.

При цьому Охотін підкреслив, що працює у Inosmi.ru з лютого 2011 року, і до цього жодних «цензурних» вимог з боку РІА «Новости» не було.

РІА «Новості» спростовує факт «фільтрування» матеріалів порталу Inosmi.ru. «Ми не давали ніяких наказів відносно пом’якшення заголовків стосовно тих чи інших політичних партій, політичної діяльності», – повідомляється у заяві прес-служби інформагентства.

Крім того, коментуючи цю ситуацію, прес-служба відзначила, що обмеження на публікацію тих чи інших матеріалів на порталі обумовлені вимогами виборчого законодавства.

Зокрема, у прес-релізі йдеться про те, що російські закони забороняють публікувати на Inosmi.ru певний тип матеріалів зарубіжної преси, які стосуються російських виборів – наприклад, дані досліджень та статистику.

Стосовно звинувачень Охотіна, у агентстві відзначили, що вони базуються на «особистих домислах» і представляють редакційну політику у спотвореному вигляді.

«РІА «Новости» протягом всієї виборчої кампанії притримувалося золотого правила журналіста – залишатися над сутичкою», – резюмує прес-служба інформагентства.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
MediaSapiens
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду