Оголені фото у блозі єгипетської студентки стали причиною локальної суспільної революції

00:00,
1 Грудня 2011
3646

Оголені фото у блозі єгипетської студентки стали причиною локальної суспільної революції

00:00,
1 Грудня 2011
3646
Оголені фото у блозі єгипетської студентки стали причиною локальної суспільної революції
Єгипетська студентка Алія Магди Аль-Махді виклала у своєму Facebook фото «ню», чим спричинила морально-етичну дискусію національного масштабу.

Оголені фото єгипетської студентки Алії Магди Аль-Махді, які дівчина виклала у власному блозі, стали причиною локальної революції у єгипетському суспільстві.

За словами дівчини, фотосесія під назвою «Оголене мистецтво» покликана продемонструвати світу, що вона вільна, щаслива і не збирається дотримуватися єгипетських соціальних норм і релігійного диктату.

Цілком тривіальний для західного світу фотосет схвилював єгипетське суспільство, зробивши Алію популярнішою за кандидатів на єгипетських виборах. Сотні тисяч розлючених коментарів у Twitter та Facebook продемонстрували, що та частина суспільства, яка готова до переосмислення цінностей, все ще залишається незначною.

У Єгипті, де, незважаючи на заборону уряду, жінкам все ще роблять жіноче обрізання, а жінку з непокритою головою у центрі Каїру дуже рідко побачиш, така проста річ, як викладені у блозі фото, стала предметом обговорення більш глобальних речей.

Зокрема, блогер Насер Мідо вважає, що подібні акції можуть не тільки не сприяти поширенню у суспільстві більш лояльних поглядів, але й навпаки – дати додаткові «козирі» ісламістам.

«Тепер у ісламістів з’явиться додатковий доказ на користь введення шаріату у Єгипті – щоб попередити публікацію подібної скверни», – відзначає Насер Мідо.

«Свобода слова [у Єгипті], про яку говорить Алія, є міфом, химерою, яка щезає при першому ж зіткненні з реальністю, достатньо лише подражнити натовп карикатурою чи фотографією «ню». Алія намагалася оголити подвійні стандарти, які дозволяють чоловікам відвідувати жриць кохання і вбивати своїх сестер за надмірний макіяж, але замість цього оголила лише своє тіло, зробивши його предметом загальних обговорень, а себе – майже загального осудження», – зауважує автор Slon.ru Ксенія Свєтлова.

За матеріалами Slon.ru

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Slon.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду