ВКонтакте загрожує судовий процес через порушення авторських прав
ВКонтакте загрожує судовий процес через порушення авторських прав
Асоціація теле- та кінопродюсерів вимагає вилучити із соціальної мережі більше 500 фільмів, знятих членами організації, і попередити нелегальне розміщення нового подібного контенту.
«Нажаль, розміщення (відтворення) на вашому сайті і донесення вашим сайтом до загального відома публіки аудіовізуальних творів членів асоціації у значній мірі має незаконний характер. Недозволене правовласниками, вказане використання порушує виключні права наших компаній», – йдеться у листі, який підписав продюсер і голова асоціації Сергій Сельянов.
До листа додається перелік аудіовізуального контенту, який вимагається вилучити, обсягом у 13 сторінок. До списку увійшли 502 твори – документальні і художні фільми, шоу та серіали.
Правовласники також вказують на необхідність вжити «термінових організаційних і технічних заходів» для запобігання порушенню авторських прав у майбутньому. У протилежному випадку соціальній мережі погрожують судовим процесом.
«Газета.Ru» наводить коментар керівника аналітичного відділу центру «Видео Интернешнл» Олексія Бєляєва, котрий розповів про механізм боротьби із нелегальним контентом в соцмережах у США. У Штатах правовласник, незадоволений нелегальним розміщенням свого контенту у соціальній мережі, має право надіслати листа до адміністрації останньої, із вказанням сторінки, на якій розміщено матеріал. Соціальна мережа, у свою чергу, інформує користувача, який цей контент виклав. Якщо користувач вважає, що він не порушує авторські права – він повідомляє своє реальне ім’я та адресу автору претензії і вирішує цю ситуацію самостійно.
«Ресурс може виступати співвідповідачем лише у тому випадку, якщо не надсилає користувачеві такого листа і не блокує контент», – зауважує Бєляєв.
ВКонтакте не перший раз дорікають за нелегальний контент. У листопаді 2010 року Американська асоціація компаній індустрії звукозапису (RIAA) внесла соціальну мережу до «чорного списку» за розповсюдження неліцензійних музичних композицій. У січні 2011 року було відкрито кримінальну справу щодо користувача ВКонтакте: фірма аудіозапису «Никитин» звинуватила його у незаконному розміщенні аудіозаписів на своїй персональній сторінці. У березні 2011 року соціальна мережа разом із торент-трекером Rutracker.org увійшла до переліку найбільших світових платформ із розповсюдження нелегального контенту, підготованого аппаратом представника США із зовнішньої торгівлі, радника Барака Обами, Рона Кірка.
За матеріалами «Газета.Ru»